La Liga: remis Barcelony z Espanyolem
muammerokumus/Flickr

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 31.12.2022, 16:04

FC Barcelona zremisowała 1:1 z Espanyolem w meczu 15. kolejki La Liga. Bramki zdobyli Marcos Alonso i Joselu. 90 minut rozegrał Robert Lewandowski.

W ostatniej chwili komisja ligi anulowała zawieszenie Robertowi Lewandowskiemu. Dzięki temu Polak mógł zagrać w derbowym starciu i znalazł się w wyjściowej jedenastce. Mecz rozpoczął się dla gospodarzy w wymarzony sposób. W 7. minucie piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego zgrał Andreas Christensen, a strzelcem gola został Marcos Alonso. Dziesięć minut później Hiszpan miał kolejną stuprocentową sytuację, ale uderzył daleko obok słupka. Zgodnie z oczekiwaniami "Blaugrana" była zdecydowanie częściej przy piłce. Espanyol odpowiedział tylko jednym groźnym strzałem Nico Melameda. W końcówce inauguracyjnej części gry szansę miał jeszcze Raphinha, którego uderzenie obronił Alvaro Fernandez.

W drugiej odsłonie swojej szansy doczekał się Lewandowski. W 55. minucie idealnie na jego głowę dograł Alonso, lecz piłka poleciała obok słupka. W kolejnych minutach gospodarze stworzyli niewiele sytuacji bramkowych. W 71. minucie Marcos Alonso sfaulował Joselu w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Sam Hiszpan wykorzystał jedenastkę, oddając pierwszy celny strzał dla Espanyolu. Następne chwile były bardzo nerwowe. Mateu Lahoz stracił panowanie nad meczem, sypał kartkami i więcej było przerw niż samej gry. W 87. i 88. minucie Fernandez zaliczył dwie świetne interwencje, broniąc uderzenia Christensena i Lewandowskiego.

Barcelona - Espanyol: (1:0)

Bramki: 7' Alonso - 73'(k.) Joselu

Barcelona: ter Stegen - Roberto (82' Balde), Alonso, Christensen, Alba - Gavi (52' Busquets), de Jong (82' Kounde), Pedri - Raphinha (62' Dembele), Lewandowski, Fati (62' Torres)

Espanyol: Fernandez - Gill, Gomez, Calero (57' Exposito), Cabrera, Olivan (90' Vidal) - Melamed (57' Puado), Souza, Darder - Braithwaite (86' Simo), Joselu

Żółte kartki: 25' Fati, 30' Gavi, 74', 78' Alba, 75' Torres, 76' Pedri, 90+5' Raphinha - 30' Olivan, 32' Cabrera, 55' Calero, 74', 80' Souza, 74' Exposito, 90+6' Puado

Czerwone kartki: 78' Alba - 80' Souza

Sędzia: Mateu Lahoz