Skoki narciarskie – TS: pierwsze zwycięstwo Stroem, Polki daleko za czołówką
Joanna Malinowska / sportwobiektywie.pl

• Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 31.12.2022, 18:49

W trzecim konkursie Turnieju Sylwestrowego zwyciężyła Anna Odine Stroem. Norweżka świętowała swoją pierwszą wygraną w karierze z Evą Pinkelnig i Kathariną Althaus na podium. Najlepsza z Polek — Nicole Konderla — zajęła 29. miejsce.

Przedostatni konkurs Turnieju Sylwestrowego i ostatni konkurs w roku 2022 standardowo rozegrany został w systemie KO. Po piątkowych kwalifikacjach w pierwszej serii zobaczyliśmy dwie Polki. Nicole Konderla, po skoku na 86,5 metra, bezproblemowo pokonała swoją rywalkę – Szwajcarkę Sinę Arnet (81,5 m) i awansowała do finału na 28. lokacie. Drugi skok był jednak nieco gorszy (80 m) i Polka zakończyła konkurs w Ljubnie na 29. miejscu. Druga z naszych reprezentantek – Paulina Cieślar – miała znacznie trudniejszą rywalkę, bo była nią zwyciężczyni kwalifikacji Alexandria Loutitt. 20-latka, dopiero rozpoczynająca starty w Pucharze Świata, nawet nie zagroziła Kanadyjce, bo po skoku na 75,5 metra zajęła 49. miejsce.

Od samego początku liderką była Anna Odine Stroem, która oddała skoki kolejno na 91,5 i 90,5 metra. Na drugim miejscu zameldowała się Eva Pinkelnig, która także lądowała za 90 metrem (90,5 i 93,5 m). Podium uzupełniła Katharina Althaus (90 i 85,5 m), a tuż za nią znalazły się Ema Klinec i Sara Takanashi.