NBA: dobry mecz Sochana to za mało na geniusz Doncica
nba.com/screenshot

• Data publikacji: 01.01.2023, 07:00

Kolejny dobry występ w lidze NBA ma za sobą Jeremy Sochan. Nasz zawodnik w meczu przeciwko Dallas Mavericks spędził na parkiecie 33 minuty, zapisując w tym czasie 20 punktów, 6 zbiórek, 2 asysty oraz przechwyt. Niestety jego San Antonio Spurs przegrali na własnym parkiecie po zaciętej końcówce 125:126, a bohaterem wygranych był Luka Doncic — 51 punktów, 6 zbiórek, 9 asyst i 4 przechwyty.

San Antonio Spurs — Dallas Mavericks

W sylwestrową noc odbyły się 228. derby Teksasu, w których San Antonio Spurs podejmowali we własnej hali gorących Dallas Mavericks. Podopieczni Jasona Kidda wygrali pięć meczów z rzędu i odwiedzili AT&T Center z zamiarem przedłużenia tej serii.

Początek spotkania nie zapowiadał jednak zbyt łatwej przeprawy dla Mavs, którzy mieli ogromne problemy po bronionej stronie parkietu, pozwalając przeciwnikom na rzucanie ze skutecznością 63% w całej pierwszej kwarcie. Na ich szczęście doskonale w mecz wszedł Luka Doncic, rzucając aż 22 punkty na skuteczności 8/11 z gry. W drugiej odsłonie do Słoweńca dołączyli pozostałe koszykarze gości, a Mavericks nieznacznie powiększyli prowadzenie, schodząc na przerwę przy wyniku 68:64.

Po zmianie stron gospodarze znaleźli się pod murem, ponieważ w pewnym momencie trzeciej kwarty przegrywali różnicą siedemnastu oczek, a w ataku coraz śmielej poczynał sobie Christian Wood (25pkt/7zb). Odpowiedź Spurs była jednak błyskawiczna i jeszcze przed końcem odsłony różnica spadła poniżej dziesięciu punktów. Decydujące dwanaście minut to natomiast dalsze odrabianie strat, dzięki któremu na półtorej minuty przed końcem miejscowi przegrywali już tylko 121:122. Chwilę później w ważnym momencie dwa osobiste wykorzystał Jeremy Sochan, ale kilka sekund potem Polak nie trafił lay-upa po genialnym przechwycie. Mimo tego Ostrogi wciąż miały szansę na doprowadzenie do dogrywki, ale w kluczowej akcji Tre Jones spudłował drugiego osobistego, przez co Mavericks triumfowali 126:125. Dla ekipy z Dallas jest to szóste zwycięstwo z rzędu.

Nasz Jeremy zaprezentował się ze świetnej strony, spędzając na parkiecie aż 33 minuty (więcej miał tylko Keldon Johnson). W tym czasie Sochan rzucił aż 20 punktów na skuteczności 7/12 z gry, 2/3 zza łuku oraz 4/6 z linii rzutów osobistych. Dodatkowo Polak dołożył sześć zbiórek, dwie asysty oraz po jednym przechwycie i stracie. Następny mecz SAS rozegrają jutro w nocy, a ich rywalami będą Brooklyn Nets.

Pozostałe mecze i wiadomości

• Tyler Herro popisał się game-winnerem zza łuku równo z końcem czasu w meczu przeciwko Utah Jazz.
  • Paul George rozegrał kapitalne spotkanie (45pkt/9zb/4as/3prz, 15/25 z gry), ale jego Los Angeles Clippers i tak przegrali z Indianą Pacers 130:131.
  • Brooklyn Nets pokonali Charlotte Hornets 123:106, przedłużając swoją serię wygranych do jedenastu spotkań.
  • Nic Claxton zaliczył drugi mecz z rzędu z sześcioma blokami.
  • Gregg Popovich powiedział przed meczem, że planuje zatrzymać Lukę Doncica poniżej 50 punktów. Nie udało się, ponieważ Słoweniec rzucił 51 oczek.
  • Minnesota Timberwolves nie przestaje rozczarowywać. Tym razem podopieczni Chrisa Fincha przegrali we własnej hali z Detroit Pistons.
  • Joel Embiid zaliczył triple-double (16pkt/13zb/10as/4blk) w wygranym starciu z Oklahomą City Thunder.