Freedomwalker [CC BY-SA 3.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 01.01.2023, 12:00

W zakończeniu z przytupem roku 2022 przeszkodzili hokeistom z Bostonu gracze z Buffalo. Sabres decydujący cios zadali w dogrywce.

Wszelkie argumenty w ostatnim spotkaniu w 2022 roku były po stronie Bruins. Bostończycy królują w lidze, a mecz rozgrywany był na ich tafli. Dwie pierwsze tercje tego starcia były wyrównane, ale to goście z Buffalo prowadzili minimalnie 2:1. Sprawy zaczęły przybierać pozytywny dla gospodarzy bieg po trafieniach Bergerona i Marchanda, ale na dwie minuty przed końcem pomimo przewagi Bostonu na listę strzelców wpisać się Cozens. Dogrywka nie obfitowała w celne strzały, potem znów dał o sobie znać Cozens, który we własnej tercji odebrał krążek rywalowi, podaniem obsłużył Tucha, który umieścił krążek w siatce i zakończył tym samym spotkanie.

Boston Bruins - Buffalo Sabres 3:4d. (1:1, 0:1, 2:1, 0:1d.).

Srogo postrzelali sobie waszyngtończycy w starciu w Montrealem, bo aż dziewięciokrotnie zmuszali golkipera rywali do kapitulacji. Hat-trickiem popisał się Owieczkin, sztuka ta udała się temu zawodnikowi po raz trzydziesty w barwach Capitals.

Washington Capitals - Montreal Canadiens 9:2 (2:0, 3:2, 4:0).

Porażki z niżej notowaną Filadelfią zaliczyło rozgrywające dobry sezon Los Angeles Kings. O zwycięstwie Flyers zadecydowała trzecia odsłona, w której gole na konto tej ekipy zdobyli Cates i Konecny.

Los Angeles Kings - Philadelphia Flyers 2:4 (2:1, 0:1, 0:2).