Dart - MŚ: rewelacyjny Clemens zdominował Price'a w ćwierćfinale

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 01.01.2023, 23:03

Mistrzostwa świata w darta weszły już w decydującą fazę. Podczas noworocznego grania rewelacyjnie zagrał Gabriel Clemens, który pokonał Gerwyna Price'a. Poznaliśmy także resztę półfinalistów.

Ćwierćfinały otworzyło spotkanie pomiędzy Dimitrim Van den Berghiem a Jonnym Claytonem. W pierwszej części rywalizacji obaj darterzy wygrali łatwo po dwa sety na przemian. Później oglądaliśmy dwie bardziej wyrównane partie i wynik meczu wynosił 3:3. W siódmym secie w końcu udało się wyjść Van den Berghowi na prowadzenie. Natomiast w kolejnej partii Clayton miał kilka szans na doprowadzenie do remisu, ale ich nie wykorzystał. Przy takim obrocie spraw Van den Bergh znów był lepszy i tym samym zapewnił sobie awans do półfinału. Później przy tarczy znaleźli się Michael Smith oraz Stephen Bunting. Mecz stał na niezłym poziomie. Bunting grał na dobrej średniej, ale do pokonania Smitha zabrakło mu najważniejszej rzeczy, czyli dobrego trafiania doubli. Anglik miał zaledwie 24% skuteczności na podwójnych, przy 47% Smitha. To spowodowało, że do dalszej fazy awansował Smith.

Sesję wieczorną otworzyli Gerwyn Price i Gabriel Clemens. Pierwszego seta pewnie wygrał mistrz świata z 2021 roku, lecz później kontrolę nad meczem przejął Clemens, który schodząc na trzecią przerwę prowadził już 3:1. Po powrocie do tarczy mogliśmy zauważyć coś niespotykanego, ponieważ Price wrócił z ubranymi słuchawkami wygłuszającymi na głowie, lecz nie za bardzo mu one nie pomogły, bowiem Clemens podwyższył wynik na 4:1. Później Price zdjął słuchawki, lecz miał włożone do uszu stopery. Jednak Gabriel Clemens wciąż grał po prostu świetnie, na blisko 100-punktowej średniej i w ostatniej partii nie oddał Price'owi nawet lega. Warto zaznaczyć, że Clemens pisze historię niemieckiego darta. Wcześniej został pierwszym w historii Niemiec ćwierćfinalistą, a teraz jest pierwszym półfinalistą.

Na zakończenie ćwierćfinałów Michael van Gerwen po prostu zmiótł Chrisa Dobey'a, wygrywając 5:0. Holender zagrał kolejny mecz z ponad 100-punktową średnią i dał wygrać Anglikowi zaledwie trzy legi. Van Gerwen tym meczem kolejny raz potwierdził, że jest głównym kandydatem do zdobycia mistrzowskiego tytułu.