Ligue 1: Lens wygrało z PSG w hicie kolejki

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 01.01.2023, 22:45

RC Lens wygrało 3:1 z PSG w hicie 17. kolejki Uber Eats Ligue 1. Jedną z bramek zdobył Przemysław Frankowski, który rozegrał pełne spotkanie. W doliczonym czasie gry na boisku pojawił się także Łukasz Poręba.

Początek hitowego starcia był znakomity. W piątej minucie Lens objęło prowadzenie po bramce Przemysława Frankowskiego. Dla Polaka było to pierwsze trafienie w sezonie. Paryżanie odpowiedzieli trzy minuty później. Hugo Ekitike wygarnął futbolówkę bramkarzowi i doprowadził do wyrównania. Słuszność zdobycia tej bramki budziła kontrowersje w postaci ewentualnego faulu na Bricie Sambie. Goście poza zdobytym golem stworzyli tylko jedną groźną okazję po obronionym strzale Kyliana Mbappe. Lens walczyło o dziewiąty triumf z rzędu na własnym stadionie i od 28. minuty byli temu bliżsi. Seko Fofana posłał idealne podanie do Loisa Opendy, który wymanewrował obrońców, wyprowadzając Lens na prowadzenie.

Druga odsłona zaczęła się równie efektownie. Openda zagrał piętką do Alexisa Claude-Maurice'a, a ten podwyższył na 3:1. PSG pozbawione kilku gwiazd miało duży problem, by zagrażać bramce Brice'a Samby. Ten skutecznie bronił kolejne uderzenia, w tym w 75. minucie zaliczył znakomitą interwencję po próbie Pablo Sarabii. Dzięki zwycięstwu Lens zbliżyło się do paryżan na cztery punkty. Dla drużyny Christophe'a Galtiera była to pierwsza porażka w sezonie.

RC Lens - PSG: 3:1 (2:1)

Bramki: 5' Frankowski, 28' Openda, 48' Claude-Maurice - 8' Ekitike

Lens: Samba - Danso, Medina, Gradit - Frankowski, Fofana (90+4' Poręba), Abdul Samed, Haidara, Sotoca, Claude-Maurice (73' Onana) - Openda (73' Said)

PSG: Donnarumma - Hakimi, Ramos, Marquinhos, Mukiele - Ruiz (58' Vitinha), Pereira (58' Sarabia), Verratti, Soler (78' Gharbi) - Ekitike (73' Zaire-Emery), Mbappe

Żółte kartki: 41' Abdul Samed, 45+3' Gradit, 48' Claude-Maurice - 45+3' Hakimi, 88' Gharbi

Sędzia: Jerome Brisard