NHL: Carolina śrubuje wynik
D Ramey Logan [CC BY 4.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 02.01.2023, 10:04

Długo męczyli się w spotkaniu z New Jersey Devils hokeiści z Caroliny, ale ostatecznie po rzutach karnych zjechali z tafli zwycięscy.

Carolina Hurricanes legitymuje się ostatnio świetną serią wygranych, nie inaczej było w noworocznym meczu z Devils, chociaż tutaj do zwycięstwa potrzebne były rzuty karne. W New Jersey żaden z zespołów nie pozwolił rywalowi odjechać na więcej niż jedną bramkę, choć na lodzie dało się zauważyć przewagę gospodarzy. Pierwsza tercja nie przyniosła goli, drugą 2:1 wygrały Huragany, a trafienie Sebastiana Aho udało im się uzyskać przy własnym osłabieniu. Nieco ponad sześć minut przed końcem spotkania na prowadzenie wyszły z kolei Diabły, taki stan nie trwał jednak zbyt długo i na 4:4 wyrównał Necas. Kolejne minuty nie przyniosły zmiany, sprawa musiała wyjaśnić się w konkursie rzutów karnych. Tutaj wygraną dał Carolinie Świecznikow, który tym samym przedłużył passę swojej ekipy bez porażki do jedenastu.

New Jersey Devils - Carolina Hurricanes 4:5d. (0:0, 1:2, 3:1, d.0:0, k.0:1).

Z chłopców do bicia w ekipę, która walczy o udział w play-off przemieniło się Seattle Kraken. Tym razem smaku porażki z ubiegłorocznym debiutantem zaznało New York Islanders, którzy słabo zagrali w ataku, dodatkowo dali sobie wbić cztery gole i zasłużenie przegrali.

Seattle Kraken - New York Islanders 4:1 (1:1, 2:0, 1:0).

Na Zachodzie starły się dwie drużyny, które w tym sezonie grają ogony. Początkowo dobrze szło Chicago, potem jednak do głosu doszło San Jose, które swoją przewagę udowodniło pięcioma bramkami.

Chicago Blackhawks - San Jose Sharks 2:5 (0:0, 2:3, 0:2).