Ligue 1: remis Lille z Reims
Liondartois/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 02.01.2023, 19:06

LOSC Lille zremisowało 1:1 ze Stade Reims w 17. kolejce Uber Eats Ligue 1. Gospodarze stracili szansę na znaczne poprawienie lokaty w tabeli.

Spotkanie zapowiadało się ciekawie, bo mierzyły się ze sobą dwie drużyny znajdujące się w dobrej formie. Każda chciała przedłużyć korzystne serie. Lille nie przegrało ostatnich pięciu domowych meczów, a Reims ostatnie osiem pojedynków także kończyło bez porażki. Pierwsza połowa była wyrównana. Szybko otworzyć rezultat mógł Benjamin Andre, ale jego strzał głową minął słupek. Także po dwóch próbach Edona Zeghrovy piłka nie zatrzepotała w siatce. Goście dwukrotnie doszli do sytuacji po strzałach głową, a także nienajlepszych uderzeniach Junyi Ito. W 32. minucie dobitkę po strzale Jonathana Bamby wykorzystał Jonathan David. Gospodarze schodzili na przerwę z korzystnym rezultatem, ale nic nie było jeszcze rozstrzygnięte.

W drugiej odsłonie gospodarze byli drużyną zdecydowanie lepszą. Doskonałe szanse zmarnowali Bamba i Remy Cabrella. To właśnie po próbie byłego zawodnika Krasnodaru był rzut rożny, a potem kontra i gol wyrównujący. Jego autorem był Jens Cajuste. Remis utrzymał się do końca.

LOSC Lille - Stade Reims: 1:1 (1:0)

Bramki: 32' David - 78' Cajuste

Lille: Chevalier - Diakite (84' Weah), Fonte (46' Alexsandro), Djalo, Ismaily - Andre, Angel Gomes (85' Andre Gomes), Zhegrova (59' Ounas), Cabella, Bamba - David (71' Virginius)

Reims: Diouf - Foket (71' Busi), Agbadou, Abdelhamid, De Smet - Munetsi (85' Gravillon), Matusiwa (71' Lopy), Ito, Flips (56' Cajuste), van Bergen (71' Zeneli) - Holm

Żółte kartki: 85' Alexsandro - 29' Abdelhamid

Sędzia: Eric Wattellier