Premier League: Manchester United kontynuuje serię zwycięstw
Attribution-Sharealike 2.0 Germany

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 03.01.2023, 22:56

Manchester United wygrał 3:0 - Bournemouth w meczu 19. kolejki Premier League. Zwycięstwo gospodarzom zapewnili Casemiro, Luke Shaw i Marcus Rashford.

W inauguracyjnej połowie Manchester szybko przejął inicjatywę i szukał otwarcia wyniku. W 11. minucie pierwszą okazję miał Anthony Martial, ale główkował ponad bramką. Dziesięć minut później Christian Eriksen idealnie dograł z rzutu wolnego do Casemiro, który wpisał się na listę strzelców. Jak się potem okazało, był to jedyny celny strzał w pierwszych czterdziestu pięciu minutach.

W drugiej odsłonie szybko na dwubramkowe prowadzenie "Czerwone Diabły" wyprowadził Luke Shaw. Obrońca sam napędził, a potem skutecznie zakończył składną akcję. Dwubramkowa strata nieco pobudziła gości. Ci jednak mieli ledwie kilkuminutowy lepszy okres gry. Ostatni kwadrans przebiegł pod znaczną dominacją Manchesteru. Mimo kilku szans do siatki ostatecznie trafił jeszcze tylko Marcus Rashford. Dzięki trzem punktom gospodarze umocnili się na czwartej lokacie. Bournemouth po wznowieniu rozgrywek nie zdobyło jeszcze punktu i ich przewaga nad strefą spadkową malała.

Manchester United - Bournemouth: 3:0 (1:0)

Bramki: 23' Casemiro, 49' Shaw, 86' Rashford

Manchester: De Gea - Wan-Bissaka (68' Dalot), Lindelof (88' Martinez), Maguire, Shaw - Casemiro, van de Beek (45+2' Garnacho), Eriksen (68' Fred), Fernandes, Rashford - Martial (68' Elanga)

Bournemouth: Travers - Smith (63' Stacey), Mepham, Senesi, Kelly - Cook, Lerma (84' Rothwell), Billing (76' Moore), Christie (76' Dembele) - Solanke, Anthony

Żółte kartki: 36' Billing, 46' Smith, 75' Stacey

Sędzia: Michael Salisbury