NHL: emocje w Toronto, karne dla Blues
Sarah Connors [CC BY 2.0]/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 04.01.2023, 11:56

Dzisiaj rozegrano 11 kolejnych spotkań ligi NHL. Najwięcej emocji było w Toronto, gdzie dopiero po rzutach karnych St. Louis Blues wygrali z gospodarzami 6:5.

Trzeci w tabeli Konferencji Wschodniej zespół Toronto Maple Leafs był faworytem spotkania z St. Louis Blues, czyli dziesiątą drużyną na Wschodzie. Goście z St. Louis objęli prowadzenie w piątej minucie po indywidualnej kontrze Brandona Saada. Osiem minut później w przewadze na 2:0 podwyższył Brayden Schenn. Jeszcze przed końcem pierwszej tercji Maple Leafs zdobyli gola kontaktowego za sprawą Pierre'a Engvalla. Na początku drugiej części Jordan Kyrou trafił w przewadze w zamieszaniu i Bluesmeni wrócili na dwubramkowe prowadzenie. Gospodarze szybko odpowiedzieli bramką Williama Nylandera po mocnym strzale. Tercja numer dwa była najbardziej obfita w gole. Goście jeszcze dwukrotnie odskakiwali na dwa trafienia, ale hokeiści zmniejszali różnicę i po 40 minutach przegrywali 4:5. W trzeciej odsłonie padła tylko jedna bramka. Do remisu w przewadze na 12 minut przed końcem doprowadził Michael Bunting. Ostatecznie doszło do rzutów karnych, w których podobnie jak w podstawowym czasie nie zabrakło trafień. Po czterech seriach St. Louis Blues zwyciężyli 3:2, kończąc na swoją korzyść ten emocjonujący mecz.

W Konferencji Wschodniej przegrała także druga drużyna tabeli. Carolina Hurricanes ulegli 3:5 w Nowym Jorku miejscowym Rangers. Huragany prowadziły po pierwszej tercji 2:1, a po drugiej 3:2 W ostatniej odsłonie gospodarze zdobyli aż trzy bramki i mogli się cieszyć z wygranej. Patrząc na tabelę Konferencji Zachodniej bardzo ciekawie zapowiadało się starcie Los Angeles Kings (3. miejsce) z Dallas Stars (2. miejsce). Królowie trzykrotnie wychodzili prowadzenie, a na bramkę Adriana Kempe na 3:2 ekipa z Dallas nie zdołała już odpowiedzieć.

Florida Panthers - Arizona Coyotes 5:3 (2:1, 3:2, 0:0)
New York Rangers - Carolina Hurricanes 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)
Ottawa Senators - Columbus Blue Jackets 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Toronto Maple Leafs - St. Louis Blues 5:6 (1:2, 3:3, 1:0, 0:0, 2:3)
Washington Capitals - Buffalo Sabres 4:5 (1:2, 1:1, 2:1, 0:1)
Nashville Predators - Montreal Canadiens 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)
Winnipeg Jets - Calgary Flames 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Chicago Blackhawks - Tampa Bay Lightning 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Edmonton Oilers - Seattle Kraken 2:5 (1:0, 1:4, 0:1)
Los Angeles Kings - Dallas Stars 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)