Tour de Ski: Klaebo po raz kolejny najlepszy!

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 04.01.2023, 14:04

Czwarty etap tegorocznego Tour de Ski zainaugurowali panowie. W biegu na 20 kilometrów stylem dowolnym, po raz kolejny najlepszy okazał się Norweg Johannes Hosflot Klaebo. Drugie miejsce zajął jego rodak, Sindre Bjornestad Skar, a trzeci był specjalizujący się w sprincie, Włoch Federico Pellegrino.

Klaebo pokazuje, że jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem i zasłużenie dominuje podczas tegorocznego sezonu Pucharu Świata oraz w tej edycji Tour de Ski. Bieg był bardzo zacięty. Nie było jakiegoś zdecydowanego lidera, który doprowadziłby do rozerwania stawki i wyłonienia ucieczki. Od początku w grupie liderującej biegł Klaebo, cała plejada innych Norwegów, Pellegrino, Szwed Halfvarsson oraz jego rodak William Poromaa.

Spowodowało to, że końcówka biegu była bardzo zacięta i emocjonująca. Różnica między pierwszym, a piątym zawodnikiem wyniosła nieco ponad trzy sekundy. Niestety, nasi zawodnicy nie nawiązali większej walki z czołówką. Dominik Bury, który cały czas biegł w okolicach 40. miejsca ostatecznie ze stratą  1:47.5 zajął właśnie tę pozycję. Kamil Bury uplasował się na 57.pozycji, tracąc do zwycięzcy prawie trzy minuty.

Klaebo utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu, ale po piętach depczą mu Pellegrino i Golberg. Pozostali zawodnicy mają już ponad pół minuty straty.