Narciarstwo alpejskie - PŚ: Shiffrin wygrywa w Zagrzebiu
Rolandinho1/Wikimedia Commons

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 04.01.2023, 17:20

Amerykanka Mikaela Shiffrin wygrała środowy slalom w ramach alpejskiego Pucharu Świata pań w Zagrzebiu.

Po pierwszym przejeździe prowadziła Amerykanka Shiffrin, która wygrała w czterech ostatnich pucharowych zawodach. Po pierwszym przejeździe prowadziła z czasem 48,93 sekundy. Tuż za nią plasowała się Szwedka Anna Swenn Larsson, która traciła 0,23 sekundy, zaś na 3. miejscu plasowała się mistrzyni olimpijska w slalomie - Słowaczka Petra Vlhova (+0,55 s).

Zwycięstwa po drugim przejeździe nie oddała Shiffrin, która wygrała z czasem 1 minuty, 36 sekund i 42 setnych sekundy. Na 2. miejsce wskoczyła Vlhova, która straciła do triumfatorki 0,76 sekundy, zaś na 3. miejsce spadła ze stratą 1,21 sekundy Swenn Larsson.

Drugi przejazd ukończyło 23 zawodniczki. W klasyfikacji generalnej Shiffrin prowadzi z dorobkiem 975 pkt. Amerykanka przewodzi też klasyfikacji slalomu z dorobkiem 525 pkt.