Serie A: Inter ograł Napoli
Wikimedia

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 04.01.2023, 22:40

Inter Mediolan wygrał 1:0 z Napoli w hicie 16. kolejki Serie A. Zwycięską bramkę zdobył w 55. minucie Edin Dżeko. 65 minut w barwach gości rozegrał Piotr Zieliński.

Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze. Aktywna gra pozwoliła im stworzyć sobie szansę w czwartej minucie. Romelu Lukaku dobrze się zastawił i odegrał do Federico Dimarco, który uderzył obok słupka. Dwadzieścia minut później doskonałą sytuację zmarnował Matteo Darmian. Goście nie przypominali świetnej drużyny sprzed przerwy mundialowej. Do przerwy widowisko rozczarowało - nie było żadnego celnego strzału.

W drugiej odsłonie wiele lepiej nie było. W 56. minucie Dimarco idealnie wrzucił na głowę Edina Dżeko, a ten wyprowadził Inter na prowadzenie. Goście byli bezradni. Mimo dużo większego posiadania piłki nie kreowali żadnych sytuacji. Najbliżej wyrównania byli dopiero w 90. minucie, kiedy to strzał Giacomo Raspadoriego wybronił Andre Onana. Trzy punkty pozwoliły mediolańczykom zbliżyć się do ligowego podium. Napoli przerwało serię 11. wygranych ligowych meczów z rzędu i po raz pierwszy w sezonie poznało smak porażki.

Inter Mediolan - SSC Napoli: 1:0 (0:0)

Bramki: 55' Dżeko

Inter: Onana - Skriniar, Bastoni, Acerbi - Darmian (76' Dumfries), Calhanoglu, Barella, Mchitarjan (83' Gagliardini), Dimarco (64' Gosens) - Dżeko (76' Correa), Lukaku (64' Martinez)

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Kim, Rrahmani, Olivera - Zieliński (65' Raspadori), Lobotka (85' Simeone), Anguissa (76' Ndombele) - Politano (65' Lozano), Osimhen, Kwaracchelia (76' Elmas)

Żółte kartki: 27' Dżeko, 84' Barella, 87' Dumfries - 85' Di Lorenzo, 88' Kim

Sędzia: Simone Sozza