NBA: zwycięstwo Bucks po dogrywce, triple-double Giannisa
Erik Drost

• Data publikacji: 05.01.2023, 10:05

Dzisiaj rozegrano 12 kolejnych meczów ligi NBA. Mnóstwo emocji było w Toronto, gdzie dopiero po dogrywce Raptors przegrali 101:104 z Milwaukee Bucks. Triple-double dla gości zaliczył Giannis Antetokounmpo.

Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

Goście rozpoczęli mecz od prowadzenia 7:0, ale pierwsza kwarta była bardzo słaba ofensywnie. Zakończyła się wynikiem 13:12 dla Milwaukee. W czwartej części Bucks mieli aż 21 punktów przewagi. Końcówka należała do rozpędzonej drużyny Raptors, która w szybkim tempie odrabiała straty. Na koniec zaliczyła serię 11:1, dzięki której doprowadziła do remisu. Trójkę na dogrywkę trafił Gary Trent Jr. Dogrywka również była wyrównana. Decydujące trafienie za trzy punkty zanotował Grayson Allen i Bucks zwyciężyli 104:101. Koszykarze z Milwaukee zajmują trzecie miejsce w Konferencji Wschodniej, a ich rywale są na 12. miejscu. Giannis Antetokounmpo zanotował triple-double (30 punktów, 21 zbiórek i 10 asyst).

New York Knicks - San Antonio Spurs

Trzecią porażkę z rzędu zaliczyli San Antonio Spurs, zaś New York Knicks wygrali trzeci kolejny mecz. Przez większą część spotkania Knicks mieli nieznaczną przewagę, którą utrzymali do ostatniej syreny, triumfując 117:114. Dla gospodarzy, którzy są szóstą drużyną na Wschodzie, aż 38 punktów zdobył Jalen Brunson. Jeremy Sochan rozegrał jedno z najsłabszych spotkań w sezonie. W pół godziny gry nie zdobył żadnego punktu, notując cztery asysty.

Komplet wyników minionej nocy

Charlotte Hornets - Memphis Grizzlies 107:131 (26:40, 21:36, 26:26, 34:29)
LaMelo Ball 23 pkt/4 zb/12 as - Desmond Bane 19 pkt/11 zb/4 as
Cleveland Cavaliers - Phoenix Suns 90:88 (15:14, 18:29, 26:21, 31:24)
Donovan Mitchell 20 pkt/6 zb/9 as - Chris Paul 25 pkt/4 zb/8 as
Orlando Magic - Oklahoma City Thunder 126:115 (31:28, 39:25, 25:35, 31:27)
Paolo Banchero 25 pkt/8 zb/7 as - Shai Gilgeous-Alexander 33 pkt/4 zb/4 as
Philadelphia 76ers - Indiana Pacers 129:126 (27:28, 39:33, 31:23, 23:36, 9:6)
James Harden 26 pkt/6 zb/8 as - Buddy Hield 24 pkt/9 zb/6 as
New York Knicks - San Antonio Spurs 117:114 (39:29, 23:26, 32:34, 23:25)
Jalen Brunson 38 pkt/7 zb/6 as - Keldon Johnson 26 pkt/7 zb/2 as
Toronto Raptors - Milwaukee Bucks 101:104 (12:13, 26:26, 21:24, 38:34, 4:7)
Fred VanVleet 28 pkt/8 zb/12 as - Giannis Antetokounmpo 30 pkt/21 zb/10 as
Chicago Bulls - Brooklyn Nets 121:112 (40:33, 29:26, 19:26, 33:27)
Nikola Vucevic 21 pkt/13 zb/3 as - Kevin Durant 44 pkt/4 zb/5 as
Minnesota Timberwolves - Portland Trail Blazers 113:106 (29:24, 31:29, 29:32, 24:21)