AMŚ w badmintonie: porażka polskiej drużyny w ćwierćfinale

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 16.10.2018, 16:38

Reprezentacja Polski przegrała w ćwierćfinale Akademickich Mistrzostw Świata z Chinami i została sklasyfikowana na 5. miejscu.

Do Malezji na mistrzostwa akademików pojechała mocna polska reprezentacja, naszpikowana medalistami mistrzostw Europy juniorów, mistrzostw Polski elity i wielu międzynarodowych turniejów. Niestety nie przełożyło się to na wybitny wynik, choć trzeba przyznać, że losowanie nasza drużyna miała złe.

W fazie grupowej najpierw Polacy pokonali Sri Lankę 3:2 - punkty dla naszych barw zdobyli Paweł Śmiłowski z Magdaleną Świerczyńską w mikście, Mateusz Danielak w singlu oraz debel Świerczyński/Krzysztof Jakowczuk. Przegrały natomiast Ola Socha w singlu oraz debel Wiktoria Dąbczyńska/Ola Goszczyńska. Potem przyszła wysoka przegrana z Koreą Południową. Tylko naszemu mikstowi udało się urwać seta azjatyckiej parze. W pozostałych grach Koreańczycy byli bezdyskusyjnie lepsi.

Nie inaczej było w dzisiejszym meczu ćwierćfinałowym, w którym rywalami byli Chińczycy. Mecz skończył się szybkim 3:0 w ciągu 70 minut. Od piątku rusza turniej indywidualny.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.