NBA: zwycięstwa faworytów, świetny mecz Markkanena

• Data publikacji: 06.01.2023, 11:04

Za nami cztery kolejne mecze ligi NBA. Po zwycięstwa sięgnęły: Memphis Grizzlies, Boston Celtics, Utah Jazz i Denver Nuggets.

Houston Rockets - Utah Jazz

W Houston spotkały się zespoły, które miały szansę na przełamanie serii pięciu porażek. Utah Jazz już w pierwszej kwarcie dzięki serii 15:0 uzyskali dwucyfrową przewagę. Przez wiele kolejnych minut ekipa gości utrzymywała kilka punktów przewagi. Jednak w trzeciej części Rockets wyszli na prowadzenie 86:85. Później ponownie inicjatywę przejęli faworyci z Utah. W czwartej kwarcie odskoczyli na kilkanaście punktów i zwyciężyli 131:114. Najlepszym zawodnikiem meczu był Lauri Markkanen. Fin z zespołu Jazz zdobył aż 49 punktów, trafiając sześć rzutów za trzy punkty.

Pozostałe mecze

Niespodzianek nie było również w trzech pozostałych spotkaniach. Boston Celtics pewnie kontrolowali sytuację w wyjazdowym meczu z Dallas Mavericks, triumfując 124:95. Triple-double zanotował Jayson Tatum (29 pkt., 14 zb., 10 as.). Zespół z Bostonu prowadzi w tabeli na Wschodzie. Wygrane odniosły również drużyny przewodzące tabeli Konferencji Zachodniej. Memphis Grizzlies pokonali na wyjeździe 123:115 Orlando Magic, a Denver Nuggets wygrali u siebie 122:91 z Los Angeles Clippers.