NHL: zwycięstwa liderów konferencji
D Ramey Logan [CC BY 4.0]/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 06.01.2023, 11:34

Faworyci nie zawiedli dzisiaj w rozgrywkach ligi NHL. Boston Bruins oraz Vegas Golden Knights, czyli liderzy konferencji wygrali swoje mecze po 5:2.

Na czele Konferencji Wschodniej znajdują się Boston Bruins i dzisiaj umocnili się na tej pozycji. Niedźwiadki miały bardzo trudne zadanie, gdyż na wyjeździe zmierzyły się z Los Angeles Kings, czyli trzecią ekipą na Zachodzie. W pierwszej tercji padło tylko jedno trafienie i dla Królów zdobył je Philip Danault. Bruins w ciągu dwóch minut już w drugiej odsłonie wyszli na prowadzenie po golach Davida Pastrnaka i Brada Marchanda (w przewadze). Zespół z Los Angeles wyrównał po trafieniu Seana Durziego. Rywalizację w trzeciej tercji zdominowali goście z Bostonu. W 34 sekundy Trent Frederic dwukrotnie najlepiej odnalazł się pod bramką rywali. Dało to ważny zapas dla Bruins. Jeszcze do pustej siatki trafił David Pastrnak i Boston zwyciężył 5:2.

Takim samym rezultatem zakończył się mecz w Las Vegas. Liderzy Konferencji Zachodniej, Vegas Golden Knights odnieśli 27. zwycięstwo w sezonie, z czego trzecie z rzędu. Po pierwszej tercji starcia z Pittsburgh Penguins wygrywali już 3:0, a w drugiej części Mark Stone podwyższył na 4:0. Penguins swoje dwie bramki strzelili w ostatniej tercji. Ostatecznie Vegas Golden Knights triumfowali 5:2, a Jack Eichel po powrocie po kontuzji zdobył gola i miał dwie asysty.