Euroliga: sezon zasadniczy na półmetku

• Data publikacji: 06.01.2023, 22:38

Zakończyła się 17. kolejka Euroligi, co oznacza, że sezon zasadniczy rozgrywek jest już na półmetku. W minionej serii gier nie zabrakło niespodzianek.

Przed tą serią trzy zespoły na czele tabeli miały bilans 11-5 i wszystkie poniosły porażki. Kilka dni po wygranym El Clasico Barcelona nie sprostała Virtusowi Segafredo Bolonia. Goście z Włoch zwyciężyli 83:75, a do zwycięstwa poprowadził ich znany z PLK, Iffe Lundberg. Duńczyk zdobył aż 20 punktów. Cazoo Baskonia przez cały mecz goniła wynik w starciu z Albą Berlin. Kiedy wydawało się, że hiszpański zespół przechyli szalę na swoją korzyść, to ostatnia drużyna tabeli utrzymała prowadzenie i wygrała 85:84. Decydujący blok w końcówce zaliczył Ben Lammers. Wyraźną porażkę 80:100 z Partizanem Belgrad zaliczyło AS Monako. Potknięcia liderów wykorzystały Olympiakos Pireus i Real Madryt, które po zwycięstwach odpowiednio nad EA7 Emporio Armani Mediolan i Maccabi Playtika Tel Awiw, również mają na swoim koncie 11 zwycięstw.

Piątą kolejką porażkę poniósł Panathinaikos. Grecki zespół zmierzył się w Monachium z miejscowym Bayernem. Gospodarze już po pierwszej kwarcie prowadzili 21:11. W kolejnych minutach pewnie utrzymywali bezpieczny zapas, a ostatecznie wygrali 84:68. Mateusz Ponitka w prawie 23 minuty zdobył cztery punkty. Po wygranej Bayernu obydwa zespoły mają taki sam bilans - 6:11 z przewagą zwycięstwa nad ostatnią Albą Berlin.