Skoki narciarskie - PŚ: Katharina Althaus najlepsza w Sapporo
Joanna Malinowska/sportwobiektywie.pl

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 07.01.2023, 10:00

Katharina Althaus zwyciężyła sobotni konkurs Pucharu Świata kobiet rozgrywany w japońskim Sapporo. Na drugim stopniu podium uplasowała się Ema Klinec, a trzecie miejsce zajęła Eva Pinkelnig. Polki nie startowały.

Na stracie kwalifikacji do sobotniego konkursu stanęło 53 zawodniczki. Niestety w tym gronie zabrakło reprezentantek Polski. Najlepszym skokiem popisała się Katharina Althaus z Niemiec, która osiągnęła 124 metry. Metr bliżej lądowała liderka Pucharu Świata - Eva Pinkeling, a trzecie miejsce zajęła Anna Odine Stroem, skacząc 121 metrów.

W pierwszej serii konkursowej Katharina Althaus potwierdziła swoją bardzo dobrą dyspozycję. Niemka skoczyła 122 metry i prowadziła na półmetku zawodów. Przewaga nad rywalkami nie była jednak duża, gdyż zarówno druga Ema Klinec, jak i trzecia Eva Pinkeling osiągnęły taką samą odległość. Słowenka do prowadzącej Althaus traciła 1,1 punktu, a Pinkeling 4,2 punktu. Za czołową trójką, lecz już z większą stratą do podium plasowały się Selina Freitag (116,5 m), Nozomi Maryuyama (120 m), Marita Kramer (114,5m), Sara Takanashi (118 m), Yuki Ito (117,5 m) i Yuka Seto (117,5 m).

W drugiej rundzie mogliśmy oglądać dłuższe skoki, co uczyniło rywalizację jeszcze ciekawszą. Najdalej, bo na odległość 129,5 metra poszybowała Chiara Kreuzer. Taki wynik pozwolił Austriaczce awansować z szesnastej pozycji do czołowej piątki. Podobnymi odległościami popisały się również Norweżki. Silje Opseth i Anna Odine Stroem lądowały na 129 metrze i również znacząco poprawiły swoje pozycje. Podium pozostało jednak bez zmian. Katharina Althaus w fantastycznym stylu przypieczętowała swoje zwycięstwo. Niemka lądowała aż na 131 metrze. Drugie miejsce utrzymała Ema Klinec (129 metrów), a na najniższym stopniu podium uplasowała się Eva Pinkeling (126,5 m).