Biathlon - Puchar IBU: Francuz i Włoszka wygrywają biegi pościgowe

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 07.01.2023, 17:07

Nieco w cieniu Pucharu Świata rozgrywanego w Pokljuce, odbywały się dziś również zawody Pucharu IBU w słowackiej miejscowości Brezno-Osrblie. Odbyły się dwa biegi sprinterskie, w których zwycięstwa odnieśli reprezentacji Francji i Włoch.

W rywalizacji panów najlepszy był Eric Perrot, który zdołał wygrać mimo jednej karnej rundy. Dla 21-letniego biathlonisty to drugie zwycięstwo w trakcie zawodów rozgrywanych na Słowacji. Drugie miejsce zajął 19-letni Norweg Isak Frey, który był bezbłędny, a mimo to stracił ponad 20 sekund do zwycięzcy. Na trzeciej pozycji uplasował się Endre Stroemsheim, dla którego to już szóste podium Pucharu IBU w tym sezonie.

Z dobrej strony pokazał się nasz Konrad Badacz. Młody Polak, który jest nadzieją dla polskiego biathlonu był bezbłędny i zajął bardzo dobrą 15.pozycję. Dziesięć miejsc niżej uplasował się Wojciech Skorusa, który popełnił dwa błędy w drugim strzelaniu. Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się poza czołową „40”.

Pełne wyniki biegu tutaj.

W rywalizacji pań górą były reprezentantki Włoch. Zwycięstwo odniosła bezbłędna, 25-letnia Eleonora Fauner. Tuż za nią uplasowała się jej rodaczka, 21-letnia Hannah Auchentaller. Dla obu zawodniczek to pierwsze podia zawodów Pucharu IBU w tym sezonie. Trzecią pozycję zajęła Norweżka, Juni Arnekleiv, która popełniła jeden błąd. Przyzwoicie zaprezentowała się również Dominika Bielecka, która bezbłędna zajęła 19.miejsce. Pozostałe nasze reprezentantki uplasowały się poza czołową „40”.