La Liga: Villarreal ograł Real Madryt!
wikimedia.commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 07.01.2023, 18:10

Villarreal wygrał 2:1 z Realem Madryt w meczu 16. kolejki La ligi. Gracze "Żółtej łodzi podwodnej" pokazali się z dobrej strony i postawili trudne warunki wyżej notowanemu rywalowi.

Otwarcie wyniku mogło nastąpić już w piątej minucie. Francis Coquelin znalazł się w akcji ofensywnej i jego uderzenie piętą odbiło się od słupka. Real odpowiedział kwadrans później szansą Edera Militao. Brazylijczyk uderzył jednak obok bramki. Znów gospodarze byli bliscy prowadzenia, ale Yeremy Pino przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. W końcówce interweniować musiał Pepe Reina, aby zatrzymać strzał Viniciusa Juniora.

Po zmianie stron było sporo emocji. Szybko do siatki trafił Yeremy Pino, otwierając wynik spotkania. Bliski wyrównania był chwilę później Karim Benzema, ale uderzył obok słupka. W 57. minucie piłka spadła na rękę obrońcy i po analizie VAR sędzia podyktował rzut karny. Szansę z jedenastu metrów wykorzystał Benzema. W 63. minucie Cesar Soto Grado ponownie wskazał na rzut karny po zagraniu ręką Davida Alaby. Skutecznym egzekutorem został Gerard Moreno. Villarreal cofnął się i szukał okazji, wyprowadzając kontry. Te jednak często były przez nich źle rozwiązywane pod polem karnym rywala. Real miał swoje okazje na wyrównanie, ale ich nie wykorzystywał. W ostatniej akcji meczu powinno być jeszcze 3:1, jednak Arnaut Danjuma nie trafił do pustej bramki. Villarreal zbliżył się do ligowego podium, a Real po niedzielnym meczu Barcelony, może tracić do "Blaugrany" trzy oczka.

Villarreal - Real Madryt: 2:1 (0:0)

Bramki: 47' Pino, 63(k.) Moreno - 60'(k.) Benzema

Villarreal: Reina - Foyth, Torres, Albiol, A.Moreno (72' Pedraza) - Coquelin (89' Trigueros), Parejo, Baena - Chukwueze, G.Moreno (88' Danjuma), Pino (80' Morales)

Real: Courtois - Mendy (64' Rodrygo), Alaba, Rudiger, Militao - Kroos, Tchouameni (64' Lucas), Modrić (70' Camavinga), Kroos - Valverde (83' Asensio), Benzema, Vinicius Junior

Żółte kartki: 16' Torres, 75' Albiol, 90+3' Baena, 90+5' Reina - 90+7' Camavinga

Sędzia: Cesar Soto Grado