EBL: zwycięstwo Stali w hicie kolejki
Andrzej Romański/PLK

• Data publikacji: 07.01.2023, 19:35

BM Stal Ostrów Wielkopolski odniosła 11. zwycięstwo w sezonie Energa Basket Ligi. Ostrowianie w hicie 15. kolejki pokonali u siebie 71:68 Anwil Włocławek.

W hicie 15. kolejki w Ostrów Arenie spotkały się BM Stal Ostrów Wielkopolski i Anwil Włocławek. Gospodarze jako druga drużyna w tabeli (10-4) chciała skorzystać z porażek Śląska Wrocław i Trefla Sopot. Goście przegrali dwa ostatnie mecze i mieli dwa zwycięstwa mniej od dzisiejszego rywala. Zespół z Włocławka musiał sobie radzić bez kontuzjowanego Kamila Łączyńskiego.

Pierwsza kwarta przebiegała pod dyktando Anwilu. Goście mieli długo tylko nieznaczną przewagę, ale pod koniec odsłony znacznie ją powiększyli. Od wyniku 15:14 do końca kwarty rzucili siedem kolejnych punktów. W drugiej odsłonie serię od stanu 17:24 serię 11:0 zaliczyła Stal i tym samym przejęła prowadzenie. Anwil przez pięć minut nie zdobył punktów, a przez całą kwartę rzucił zaledwie sześć oczek. Do przerwy ekipa z Ostrowa Wielkopolskiego prowadziła 31:28.

Stal kontynuowała swoją dominację na parkiecie również po zmianie stron. Co prawda, druga połowa rozpoczęła się od sześciu punktów zdobytych przez Anwil. Gospodarze odpowiedzieli serię 10:0, a potem wypracowali dwucyfrową przewagę. Po trzydziestu minutach prowadzili 51:39. W czwartej kwarcie ostrowianie początkowo spokojnie kontrolowali bezpieczny zapas. Jednak na dwie minuty przed końcem Anwil zbliżył się na cztery punkty, a później nawet na dwa. Równo z ostatnią syreną Phil Greene miał rzut z dystansu na dogrywkę, ale go nie trafił. Ostatecznie Stal wygrała 71:68 i pozostaje niepokonana u siebie z kompletem sześciu zwycięstw. Ostatnio w Ostrowie Wielkopolskim można było nieco narzekać na formę Jakuba Garbacza. Jednak nie dzisiaj, ponieważ reprezentant Polski zdobył 19 punktów.

BM Stal Ostrów Wielkopolski - Anwil Włocławek 71:68 (14:22, 17:6, 20:11, 20:29)

Stal: Garbacz 19, Djurisić 14, Skele 12, Thomas 9, Kulig 9, Silins 6, Perkins 2, Zębski 0, Załucki 0, Wasiak, Siewruk, Smektała

Anwil: Moore 18, Petrasek 12, Nowakowski 10, Greene 9, Bostic 8, Słupiński 6, Sobin 5, Williams 0, Woroniecki 0, Dawdo, Bojanowski, Łazarski.