Serie A: Juventus wydarł zwycięstwo w końcówce
Gabriele Barberis/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 07.01.2023, 20:30

Juventus wygrał 1:0 z Udinese w meczu 17. kolejki Serie A. Zwycięską bramkę zdobył w 86. minucie Danilo.

Mecz z Udinese przypominał spotkanie Juve z Cremonese. Gracze Massimiliano Allegriego grali bardzo słabo i długo nie potrafili zdobyć bramki. W pierwszej połowie obaj bramkarze mieli po dwie interwencje. Wojciecha Szczęsnego dwukrotnie próbował pokonać Walace, a Marco Silvestriego Moise Kean i Daniele Rugani.

W drugiej odsłonie w końcu częściej przy piłce byli gospodarze. W pierwszym kwadransie często byli w polu karnym rywala, ale nadal pod bramką byli nieskuteczni. Z każdą upływającą minutą niezadowolenie kibiców rosło i pojawiały się gwizdy. Ponownie udało się strzelić gola w samej końcówce. W poprzek pola karnego zagrał Adrien Rabiot, a akcję wykończył Danilo. Juventus dzięki trzem punktom będzie na podium po zakończeniu kolejki.

Juventus - Udinese: 1:0 (0:0)

Bramka: 86' Chiesa

Juventus: Szczęsny - Danilo, Rugani, Alex Sandro - McKennie, Rabiot, Locatelli (62' Paredes), Miretti (62' Chiesa), Kostić (80' Fagioli), Di Maria (66' Milik) - Kean (80' Soule)

Udinese: Silvestri - Rodrigo Becao, Bijol, Perez - Pereyra, Lovrić (70' Samardzić), Walace (87' Nestorovski, Makengo (66' Arslan), Udogie (69' Ebosse) - Success (70' Ehizibue), Beto

Żółte kartki: 36' Locatelli - 54' Success, 67' Bijol

Sędzia: Matteo Marchetti