Liga Narodów: Francja wygrywa z Niemcami w Paryżu

• Data publikacji: 16.10.2018, 22:37

Francja wygrywa z Niemcami 2:1 po dublecie Antoine'a Griezmanna. Porażka Niemców oznacza, iż spadają oni do niższej dywizji Ligi Narodów UEFA.

Już w 14. minucie drużyna Niemiecka objęła prowadzenie. Kimpembe zagrał nieprzepisowo w polu karnym i serbski arbiter wskazał na 11. metr. Do piłki podszedł Toni Kroos i pokonał Hugo Llorisa. 10 minut później Niemcy mogli podwyższyć swoje prowadzenie. W świetnej sytuacji znalazł się Ginter i oddał dobry strzał w kierunku bramki Llorisa. Bramkarz reprezentacji Francji popisał się jednak doskonałą interwencją i zapobiegł utracie bramki. Niemcy po zdobyciu bramki nieco uspokoili grę i byli skupieni głównie na utrzymywaniu się przy piłce. Taka taktyka mogła się na nich zemścić tuż przerwą, bowiem świetną okazję zmarnował Olivier Giroud, który z bliskiej odległości posłał piłkę nad poprzeczką.

W 52. minucie dobrą okazję do wyrównania miał Kylian Mbappe, któremu udało się podejść z piłką blisko bramki Niemiec. Niestety dla gospodarzy jego słaby strzał z łatwością wybronił Manuel Neuer. Nie minęła minuta, a zawodnik PSG ponownie próbował zaskoczyć golkipera gości. Znów jednak górą był bramkarz Bayernu Monachium.

W 62. minucie Francuzi doprowadzili do wyrównania. Ładne podanie Lucasa trafiło do Griezmanna, a ten strzałem głową pokonał Neuera. Gol wyrównujący dał ekipie Les Bleus zastrzyk energii, ale to Niemcy mogli ponownie wyjść na prowadzenie. W 67. minucie bardzo dobrą okazję zmarnował Serge Gnabry, którego strzał obronił Lloris.

W 80. minucie Francja otrzymała rzut karny po faulu Matsa Hummelsa. Do piłki podszedł Antoine Griezmann i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Trójkolorowi po nie najlepszej pierwszej połowie zdołali odwrócić losy meczu i zgarnąć w pełni zasłużony komplet punktów.

Francja 2:1 Niemcy (0:1)

(62', 80' Griezmann - 14' Kroos)

Francja: Lloris; Lucas, Varane, Kimpembe, Pavard; Pogba, Kante (90+3' N'Zonzi), Matuidi, Griezmann (90+1' Ndombele), Mbappe (86' Dembele); Giroud

Niemcy: Neuer; Schulz, Hummels, Suele, Ginter (83' Brandt); Sane (75' Draxler), Kroos, Kimmich, Kehrer; Gnabry (86' Mueller), Werner

Sędziował: Milorad Mazić (Serbia)