EBLK: gorzowianki nadal niepokonane, tym razem lepsze od Arki
Dawid Lis

• Data publikacji: 08.01.2023, 20:23

Za nami 15. kolejka Energa Basket Ligi Kobiet. W ligowym hicie PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski pewnie wygrała 81:54 z VBW Arką Gdynia i umocniła się na prowadzeniu w tabeli.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski liczyła na przedłużenie serii zwycięstw, która trwa od początku sezonu. Niepokonane gorzowianki z bilansem 12-0 podejmowały Arkę Gdynia. Mistrzynie Polski przegrały w tym sezonie już czterokrotnie, ale miały "papiery" na wygranie z liderkami. Jednak mecz przebiegał pod dyktando gospodyń. W ostatnich pięciu minutach pierwszej kwarty zaliczyły serię 17:2 i po dziesięciu minutach prowadziły 24:13. W trzeciej części różnica wzrosła do ponad 30 punktów i gorzowianki sięgnęły po 13. zwycięstwo w sezonie. Hit kolejki zakończył się rezultatem 81:54.

Do małej niespodzianki doszło w Warszawie. Polonia pokonała 77:72 Polski Cukier AZS UMCS Lublin, a aż 32 punkty rzuciła Jessica Jackson. Do samego końca o zwycięstwo w Sosnowcu walczyły Zagłębie oraz 1KS Ślęza Wrocław. Ostatecznie zespół gości triumfował 78:75.