EBL: Legia ograła Zastal

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 08.01.2023, 17:30

Legia Warszawa pokonała Zastal Zielona Góra 106:90 w meczu 15. kolejki Energa Basket Ligi. Warszawiacy zwycięstwo zapewnili sobie dzięki znakomitej pierwszej połowie.

W jednym z najciekawszych spotkań 15. kolejki Energa Basket Liga Zastal Zielona Góra podejmował Legię Warszawa. Obie drużyny prezentowały się bardzo dobrze w ubiegłych rozgrywkach, ale znalazły tego samego pogromcę w postaci Śląska Wrocław. Zielonogórzanie przegrali ze Ślązakami w pierwszej rundzie play-off, a warszawiacy ulegli im w finałach. W obecnych rozgrywkach nieznacznie lepiej wyglądała Legia i to ona była faworytem starcia.

Mecz znacznie lepiej rozpoczął jednak Zastal, który zanotował serię 6:0. Od tego momentu gospodarze meczu całkowicie się zacięli, a warszawiacy skrzętnie z tego skorzystali. Odpowiedzieli na mocny początek rywali serią 10:0. Wtedy miejscowi na moment się otrząsnęli, ale po chwili przyjezdni ponownie zaczęli dominować na boisku. Legia po pierwszej kwarcie prowadziła 30:18. Po krótkiej przerwie miejscowi znów sprawiali nieco lepsze wrażenie, ale ponownie nie trwało do zbyt długo. Warszawiacy po raz kolejny zaczęli rozbudowywać swoją przewagę, która w szczytowym momencie wynosiła 22 punkty. Gospodarze starali się walczyć, ale przed zmianą stron urwali ze straty jedynie 3 punkty i przegrywali 60:41.

Od początku drugiej połowy Zastal grał już znacznie równiej. Gospodarze zdecydowanie poprawili swoją grę w obronie i mecz stał się znacznie bardziej wyrównany. Niestety dla miejscowych ciążyła na nich bardzo słaba postawa w pierwszej połowie spotkania. Zastal odrobił 3 punkty w trzeciej partii i ich strata przed finałową rozgrywką wynosiła 16 punktów. Czwarta kwarta nie przyniosła już zmian w spotkaniu. Legia czuła się pewna zwycięstwa, a Zastal wydawał się już pogodzony ze swoim losem.

Legia Warszawa pokonała Zastal Zielona Góra 106:90. Warszawiacy zwycięstwo zapewnili sobie znakomitą pierwszą połową. Legia awansowała na 4. miejsce w tabeli Energa Basket Ligi. Zastal zanotował natomiast trzecią porażkę z rzędu i pozostał na 8. miejscu.

Zastal Zielona Góra - Legia Warszawa 90:106 (18:30, 23:30, 26:23, 23:23)

Zastal: Żołnierewicz 23, Alford 18, Hadzibegovic 18, Kowalczyk 8, Brewton 7, Kutlesic 7, Zecevic 4, Wójcik J. 3, Wójcik S. 2

Legia: McCallum 31,Garrett 17, Grosselle 15, Leslie 14, Koszarek 8, Kamiński 7, Wyka 6, Berzins 5, Kulka 3