PHL: sensacja w Toruniu, Katowice wygrywają po dogrywce

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 08.01.2023, 20:55

Za nami 35. kolejka Polskiej Hokej Ligi, w której nie zabrakło bramek. Do sporej niespodzianki doszło w Toruniu, gdzie miejscowa KH Energa ograła JKH GKS Jastrzębie-Zdrój.

KH Energa Toruń 3:2 JKH GKS Jastrzębie-Zdrój

4', 24', 34' Koskinen - 40' Svec, 58' Horzelski

Torunianie przystępowali do spotkania z faworyzowanym JKH GKS-em w fatalnych nastrojach, bo ich czarna seria wciąż trwała. Garstka kibiców, która pojawiła się na Tor-Torze szybko jednak została pozytywnie zaskoczona. Już w 4. minucie prowadzenie "Stalowym Piernikom" dał Niki Koskinen, który wykorzystał dokładne podanie od swojego rodaka Eliasa Elomyy. Ten sam fiński duet podwyższył prowadzenie gospodarzy na początku drugiej tercji. W 34. minucie było już 3:0. Na listę strzelców znów wpisał się Koskinen, ale tym razem asystował Estończyk Mark Viitanen. Tuż przed końcem tercji obudzili się jastrzębianie, a bramkę zdobył Słowak Jozef Svec. Gości stać było jeszcze tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki. Na dwie minuty przed końcową syreną po podaniu Kamila Górnego, do toruńskiej bramki trafił Marcin Horzelski.

.....

Pozostałe wyniki:

Zagłębie Sosnowiec 2:3 dogr. GKS Katowice

25' Blomqvist, 56' Pavlenko - 3' Pasiut, 23' Olsson, *Magee

Marma Ciarko STS Sanok 0:2 Re-Plast Unia Oświęcim

19' Denyskin, 51' Jakobsons

Comarch-Cracovia 3:2 GKS Tychy

27' Gula, 46' Tomi, 58' Wronka - 37' Mroczkowski, 46' Sedivy