Champions Hockey League: GKS Tychy żegna się z rozgrywkami

• Data publikacji: 16.10.2018, 21:59

GKS Tychy przegrał z HC Bolzano 4:6 i jednocześnie żegna się z rozgrywkami Hokejowej Ligi Mistrzów. Tyszanie jednak byli bliscy sprawienia niespodzianki w dzisiejszym meczu.

GKS Tychy już przed meczem wiedzieli, że nie mają szans na wyjście z grupy Ligi Mistrzów. HC Bolzano jednak grało o awans, jeśli przegraliby dzisiejszy mecz to z drugiego miejsca strąciłby ich IFK Helsinki.

Dlatego wszystko szło zgodnie z włoskim planem. Gospodarze zdobywali kolejne bramki, aż ich przewaga urosła do czterech goli. Gdy wydawało się, że nad GKSem zawisło widmo kompromitacji na pożegnanie z rozgrywkami, sprawy w swoje ręce wzięli obrońcy Bolzano, którzy popełnili kilka prostych błędów. Najpierw podali krążek wprost pod kij Galanta, a ten w sytuacji sam na sam trafił do siatki. Niecałe dwie minuty później szczęście uśmiechnęło się do Rzeszutki, którego trafiono krążkiem w kask - tym samym otrzymał od losu bardzo dobrą szansę, którą wykorzystał trafiając idealnie w okienko bramki. Na zakończenie drugiej tercji trafił Mikhnov, który odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym i wpakował gumę do siatki.

Trzecia tercja rozpoczęła się obiecująco dla polskiego zespołu. Już w 3 minucie do bramki trafił Alex Szczechura, który swoją drogą jest najskuteczniejszym zawodnikiem GKSu w Lidze Mistrzów (3 gole, 6 asyst). Gdy tyscy fani mogli realnie myśleć o zwycięstwie na pożegnanie się z europejskimi rozgrywkami, do gry wszedł Kuparinen i brutalnie sprowadził GKS Tychy na ziemię, strzelając dwie bramki w zaledwie 3 minuty. Niemniej jednak tyszanie z podniesioną głową mogli dzisiaj zjechać z lodu, bo zaliczyli bardzo widowiskowy i zaskakujący comeback.

Bolzano - GKS Tychy 6:4 (2:0; 2:3; 2:1)

1:0 M. Blunden 09:59

2:0 L. Frigo 18:53

3:0 M. Blunden 28:57

4:0 M. Insam 30:01

4:1 R. Galant 30:22

4:2 J. Rzeszutko 31:49

4:3 A. Mikhnov 38:07