La liga: Barcelona wygrała z Atletico
Rights by Spain license.

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 08.01.2023, 22:58

FC Barcelona wygrała 1:0 z Atletico Madryt w wyjazdowym meczu 16. kolejki La Liga. Zwycięską bramkę zdobył w 22. minucie Ousmane Dembele.

W meczu z Atletico Xavi nie mógł skorzystać z Roberta Lewandowskiego. Polakowi komisja ligi przywróciła karę zawieszenia. Mimo to przez pierwsze pół godziny gra na Wanda Metropolitano toczyła się pod dyktando gości. W 22. minucie rajd środkiem boiska przeprowadził Pedri. Hiszpan zagrał piłkę do Gaviego, ten do Ousmane Dembele, który płaskim strzałem pokonał Jana Oblaka. Po okresie dominacji "Dumy Katalonii" w kolejnych minutach zostali zepchnięci na własną połowę. W ostatnim kwadransie Atletico oddało całą serię groźnych uderzeń. Najpierw w boczną siatkę trafił Marcos Llorente, potem bardzo bliski był Jose Maria Gimenez, który główkował tuż obok słupka. W 43. minucie świetną interwencją po strzale Antoine'a Griezmanna popisał się Marc-Andre ter Stegen.

W drugiej odsłonie nadal przewagę mieli gospodarze, lecz nie kreowali już tak niebezpiecznych akcji. Za to kilka razy podwyższyć na 0:2 mógł Dembele. Francuz dwa razy został jednak zablokowany przez Stefana Savicia, a raz uderzył obok słupka. W 73. minucie do siatki trafił Ferran Torres, ale był na spalonym.  W doliczonym czasie gry zaiskrzyło pomiędzy Saviciem a Torresem. Obaj zostali ukarani bezpośrednimi czerwonymi kartkami. W 95. minucie gracze Diego Simeone mieli piłkę meczową. Ronald Araujo wybił futbolówkę z linii bramkowej po strzale Griezmanna. Barcelona dowiozła korzystny wynik do końca. Wygrana dała drużynie Xaviego trzy punktową przewagę nad Realem Madryt. Atletico pozostało na piątym miejscu z szansą, że spadnie jeszcze niżej, jeśli poniedziałkowy mecz wygra Atheltic Bilbao.

Atletico Madryt - FC Barcelona: 0:1 (0:1)

Bramki: 22' Dembele

Atletico: Oblak - Reinildo (81' Reguilon), Gimenez, Savić, Molina - Llorente, Koke (73' Lemar), Barrios (64' Kondogbia), Carrasco (65' Morata) - Griezmann, Joao Felix (73' Correa)

Barca: ter Stegen - Kounde, Christensen, Araujo, Balde (81' Alonso) - Pedri, Busquets (81' Roberto) , de Jong (58' Kessie) - Dembele, Fati (57' Torres), Gavi (73' Raphinha)

Żółte kartki: 79' Correa, 85' Molina - 56' Araujo, 82' Christensen, 87' Raphinha

Czerwone kartki: 90+2' Savić - 90+2' Torres

Sędzia: Jose Luis Menuera Montero