NBA: minimalne zwycięstwo Brooklyn Nets, kontuzja Duranta

• Data publikacji: 09.01.2023, 13:57

Nie zabrakło emocji w kolejnym dniu rywalizacji w lidze NBA. Do samego końca ciekawie było w Miami, gdzie Heat przegrali 101:102 z Brooklyn Nets, a kontuzji w tym meczu doznał Kevin Durant.

Miami Heat - Brooklyn Nets

Do walczącego o play-offy zespołu z Miami przyjechał wicelider Konferencji Wschodniej Brooklyn Nets. Faworyci szybko objęli prowadzenie 10:2, ale na koniec pierwszej części prowadzili tylko 31:30. Następnie przez wiele minut żaden z zespołów nie był w stanie wypracować większej przewagi. Dopiero w czwartej kwarcie Heat odskoczyli na 90:81, ale przewagi nie utrzymali do końca. O losach meczu zdecydowały jego ostatnie fragmenty. Na trzy sekundy przed końcem piłkę do kosza dobił Royce O'Neale i Nets prowadzili 102:101. Gospodarze nie odpowiedzieli już i po zwycięstwo sięgnęli koszykarze z Brooklynu. Kyrie Irving zdobył dla nich 29 punktów, ale w końcówce musieli sobie radzić bez Kevina Duranta. Ten musiał opuścić parkiet z powodu kontuzji kolana po dwóch zderzeniach z rywalami.

Pozostałe mecze

Swoje szóste porażki z rzędu zanotowały walczące o fazę play-off na Zachodzie Los Angeles Clippers i Phoenix Suns. Zespół z Miasta Aniołów przegrał po wyrównanym meczu 108:112 z Atlanta Hawks. Słońca po słabej ostatniej kwarcie (19:32) ulegli 98:112 Cleveland Cavaliers, czyli trzeciej ekipy tabeli Konferencji Wschodniej. Z 26. zwycięstwa cieszyli się Memphis Grizzlies. Lider Konferencji Zachodniej pokonał 123:118 Utah Jazz.