NHL: dwa dni pełne emocji

• Data publikacji: 09.01.2023, 15:25

Za nami dwa kolejne dni rywalizacji na lodowiskach NHL. Oto podsumowanie wszystkich meczów rozgrywanych w weekend.

Sobota/niedziela

Wręcz sensacyjną porażkę poniósł wicelider Konferencji Wschodniej. Carolina Hurricanes przegrali po raz trzeci z rzędu. Tym razem z ostatnim w tabeli Columbus Blue Jackets. W drugiej tercji padło aż pięć bramek. Po dwie dla swoich drużyn zanotowali Kiriłł Marchenko i Max Pacioretty. W trzeciej odsłonie Marchenko skompletował hat-tricka, wyrównując na 3:3. Ostatecznie doszło do rzutów karnych. W nich Kurtki strzelili aż trzy gole, w tym kolejny w wykonaniu Marchenki. Po dogrywkach wygrali: New Jersey Devils, Colorado Avalanche i Buffalo Sabres.

New Jersey Devils - New York Rangers 4:3 (0:1, 1:2, 2:0, 1:0)
Columbus Blue Jackets - Carolina Hurricanes 4:3 (0:0, 2:3, 1:0, 0:0, 3:2)
Buffalo Sabres - Minnesota Wild 6:5 (1:0, 3:3, 1:2, 1:0)
Montreal Canadiens - St. Louis Blues 5:4 (0:1, 2:1, 3:2)
Ottawa Senators - Seattle Kraken 4:8 (1:3, 2:2, 1:3)
Toronto Maple Leafs - Detroit Red Wings 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Edmonton Oilers - Colorado Avalanche 2:3 (1:0, 1:0, 0:2, 0:1)
Vegas Golden Knights - Los Angeles Kings 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
San Jose Sharks - Boston Bruins 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Niedziela/poniedziałek

Niespodzianki nie było w Anaheim. Ducks, czyli 15. ekipa na Zachodzie przegrali 1:7 z liderem Konferencji Wschodniej Boston Bruins. Hat-tricka dla gości strzelił David Pastrnak. Najwięcej bramek padło w Winnipeg. Jets sięgnęli po piąte kolejne zwycięstwo, pokonując 7:4 Vancouver Canucks. Trzy trafienia zanotował Kyle Connor.

Winnipeg Jets - Vancouver Canucks 7:4 (2:2, 3:2, 2:0)
Dallas Stars - Florida Panthers 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Washington Capitals - Columbus Blue Jackets 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Arizona Coyotes - Pittsburgh Penguins 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Chicago Blackhawks - Calgary Flames 4:3 (2:1, 1:2, 0:0, 1:0)
Minnesota Wild - St. Louis Blues 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Philadelphia Flyers - Toronto Maple Leafs 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)
Anaheim Ducks - Boston Bruins 1:7 (1:2, 0:2, 0:3)