Derby Niderlandów na remis

• Data publikacji: 16.10.2018, 22:36

Belgia zremisowała z Holandią 1:1 w meczu towarzyskim. Bramki zdobywali Dries Mertens oraz Arnaut Groeneveld.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli Belgowie - już w 5 minucie za sprawą Driesa Mertensa wyszli na prowadzenie. Belg popisał się pięknym wolejem z kilkunastu metrów. Warto zaznaczyć spory udział przy tej bramce Edena Hazarda, który przedryblował kilku zawodników i wrzucał piłkę w pole karne, dzięki czemu dotarła ona do Mertensa. Jeszcze kilka miesięcy temu Holendrzy w takim meczu skazywani byliby na pożarcie, obecnie jednak są na fali wznoszącej, co potwierdzili wysoką wygraną z Niemcami. Ich dobra forma przełożyła się także na dzisiaj. W 27 minucie skrzydłowy Oranje Arnaut Groeneveld zdobył wyrównującą bramkę. Gol ten był ukoronowaniem bardzo dobrze rozegranej kontry w wykonaniu Holendrów.

W drugiej połowie zarówno Roberto Martinez jak i Ronald Koeman zdecydowali się na wiele zmian. Wynik zszedł na drugi plan, najważniejsze było oszczędzenie swoich najważniejszych zawodników i przetestowanie ewentualnych rezerwowych jak Thorgan Hazard, van Aanholt czy Batshuayi. Ten ostatni już w 54 minucie popisał się dobrym strzałem główką, jednak jego próbę udaremnił Cillessen. Obie drużyny dochodziły jeszcze do nielicznych sytuacji, ale nie były one na tyle klarowne, by zamienić je na bramkę. Końcówka meczu to zaskakująca agresja ze strony jednych i drugich, co nie jest codziennością w meczach towarzyskich. Derby Niderlandów kończą się uczciwym remisem, a byli trenerzy Evertonu mogą wyciągnąć odpowiednie wnioski wynikające z przetestowania blisko prawie 20 zawodników.

Belgia - Holandia 1:1 (1:1)

Bramki: Dries Mertens (5') - Arnaut Groeneveld (27')

Belgia: Mignolet - Denayer, Boyata, Alderweireld, Chadli, Witsel, Tielemans (83' Carrasco), Castagne (73' Meunier), E. Hazard (46' T. Hazard), R. Lukaku (46' Batshuayi), Mertens (46' Praet)

Holandia: Cillessen - Dumfries (46' Hateboer), de Ligt (46' Rosario), de Vrij, Ake, van de Beek (61' van Aanholt), Blind, Strootman (73' de Jong), Promes (73' Bergwijn), Depay, Groeneveld (61' Vilhena)

Kartki: 82' Boyata - 84' Vilhena, 90+2' Hateboer

Sędziował: A. Soares Dias (Portugalia)