Serie A: Atalanta wygrała z Bologną
Beric Dondarrion/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 09.01.2023, 22:42

Atalanta wygrała 2:1 wyjazdowe starcie z Bologną w 17. kolejce Serie A. Goście do przerwy przegrywali, ale po zmianie stron nadrobili straty. 90 minut w barwach gospodarzy rozegrał Łukasz Skorupski.

Spotkanie lepiej zaczęła Bologna. W 7. minucie Riccardo Orsolini wykorzystał błąd defensywy rywala i precyzyjnym strzałem pokonał Juana Musso. Po efektownym początku kolejne minuty upłynęły głównie w środkowej części boiska. Goście w ofensywie nie oferowali praktycznie nic, kończąc czterdzieści pięć minut bez celnego uderzenia.

Niezadowolony Gian Piero Gasperini przeprowadził w przerwie dwie zmiany. W Atalantę wstąpiło jakby nowe życie i w ciągu kwadransa zdobyli dwie bramki. W 48. minucie Skorupskiego fantastycznym strzałem z dystansu pokonał Teun Koopmeiners. Dziesięć minut później Rasmus Hojlund podciął piłkę nad golkiperem i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Ostatnie pół godziny ponownie było wyrównane. Obie drużyny miały po jednej szansie na zmianę wyniku. W 88. minucie próba strzału Nicolasa Domingueza zakończyła się tuż obok słupka. W doliczonym czasie "kropkę nad i" postawić mógł Davide Zappacosta, ale Skorupski zatrzymał Włocha. Dzięki zwycięstwu Atalanta zrównała się punktami z Romą i Lazio.

Bologna - Atalanta: 1:2 (1:0)

Bramki: 7' Orsolini - 48' Koopmeiners, 57' Hojlund

Bologna - Skorupski - Posch (82' Cambiaso), Souamoro, Lucumi, Lykogiannis - Medel (69' Schouten), Dominguez, Orsolini, Ferguson (69' Pyyhtia), Soriano (69' Aebischer) - Sansone

Atalanta: Musso - Toloi (88' Djimsiti), Palomino (77' Demiral), Scalvini - Hatebour (46' Zappacosta), de Roon, Koopmeiners, Ruggeri, Pasalić (46' Boga) - Zapata (56' Ederson), Hojlund

Żółte kartki: 66' Medel, 84' Lykogiannis, 90+4' Dominguez - 26' de Roon, 38' Pasalić

Sędzia: Marco Di Bello