EBL: King zdeklasował Trefla w hicie kolejki
Dorota Murska

• Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 09.01.2023, 22:30

King Szczecin zdeklasował we własnej hali Trefla Sopot 103:79 w meczu 14. kolejki Energa Basket Ligi. Świetne spotkanie w barwach miejscowych zaliczył Filip Matczak, zdobywca 26 punktów.

Rywalizacja na szczycie ligowej tabeli już od pierwszych minut była bardzo jednostronna. Jeszcze w pierwszej kwarcie gospodarze wypracowali dwucyfrową przewagę, którą w drugiej odsłonie powiększyli do ponad dwudziestu oczek. Doskonale grą w ataku zarządzał Andrzej Mazurczak, który do piętnastu punktów dołożył pięć zbiórek oraz dziesięć asyst. W rolę egzekutora wcielił się natomiast Filip Matczak, kończąc starcie z dorobkiem 26 oczek.

Po zmianie stron Królowie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, spokojnie utrzymując wyraźną już przewagę. W barwach gości na swoim poziomie zagrali jedynie Rolands Freimanid oraz Ivica Eadić, a to było zdecydowanie za mało. Ostatecznie King Szczecin pokonał Trefla Sopot 103:79 i przeskoczył rywali w ligowej tabeli, awansować na trzecią pozycję.

King Szczecin - Trefl Sopot 103:79 (31:22, 24:17, 24:20, 24:20)

King: Matczak 26, Cuthbertson 15, Mazurczak 15, Brown 15, Fayne 14, Borowski 10, Meier 6, Kostrzewski 2, Żmudzki

Trefl: Radic 18, Freimanis 17, Nevels 11, Wells 10, Zyskowski 8, Pluta 6, Kolenda 5, Salumu 4, Kulikowski