NBA: Jazz pokonali Cavaliers w powrocie Mitchella

• Data publikacji: 11.01.2023, 10:40

Świetne indywidualne występy Luki Doncica oraz Donovana Mitchella to za mało. Dallas Mavericks przegrali na wyjeździe z Los Angeles Clippers 101:113, a Cleveland Cavaliers ulegli Utah Jazz 114:116.

Utah Jazz — Cleveland Cavaliers

Spotkanie w Salt Lake City miało być wyjątkowe, ze względu na powrót Donovana Mitchella do miasta, w którym rozpoczynał swoją przygodę w NBA, oraz którą kontynuował przez ostatnie pięć lat. Dość niespodziewanie miejscowi Jazz po odejściu dwójki swoich najlepszych graczy nie spadli jednak na sam dół tabeli, a w dzisiejszej rywalizacji z Cavs spodziewano się wyrównanej walki.

Początek meczu to doskonała postawa wspomnianego wyżej Mitchella (46pkt/5zb/6as/3prz), który jednak nie otrzymał odpowiedniego wsparcia od kolegów z drużyny. W ten sposób Donovan zdobył 12 z 24 punktów Cavaliers w pierwszej kwarcie, a drużyna przegrywała siedmioma oczkami. W drugiej odsłonie gwiazdor Cavs dorzucił kolejne trzynaście punktów, a przyjezdni dzięki lepszej grze w defensywie zdołali odrobić straty i na przerwę schodzili, remisując 55:55.

Po zmianie stron miejscowi weszli na zdecydowanie wyższy poziom, a dwójka Lauri Markkanen (25pkt/16zb) — Jordan Clarkson (32pkt/6zb/4as) sprawiła, że po kilku minutach Jazz prowadzili różnicą trzynastu oczek. Goście mieli z kolei spore problemy z przebiciem się przez obronę rywali, przez co nie byli w stanie odrobić strat. Z pomocą raz jeszcze przyszedł niezawodny Mitchell, który w ostatniej kwarcie rzucił aż siedemnaście punktów, sprawiając, że na półtorej minuty przed końcem Cavaliers prowadzili 107:102. Wtedy wydarzyło się coś niespotykanego — w ciągu dwunastu sekund dwa faule przy rzutach zza łuku popełnił Caris LeVert (12pkt/5zb), dzięki czemu Jordan Clarkson zdobył siedem punktów z rzędu, wyprowadzając swoją ekipę na prowadzenie. Następnie LeVert nie trafił zza łuku, a Clarkson zdobył punkty w kolejnej akcji, powiększając prowadzenie Utah do bezpiecznej przewagi. W ostatnich sekundach losy spotkania już się nie odwróciły, a Utah Jazz wygrali 116:114.

Pozostałe mecze

• Miami Heat trafili dzisiaj 40/40 z linii rzutów osobistych, ustanawiając rekord NBA w ilości trafionych prób z linii bez pudła. Ostatecznie Żary pokonały Oklahome City Thunder jednym punktem.
  • Stephen Curry powrócił do składu Golden State Warriors, jednak nie może zaliczyć tego występu do udanych. Grający w pełnym składzie mistrzowie NBA przegrali z osłabionymi brakiem Devina Bookera, Chrisa Paula oraz Deandre Aytona Phoenix Suns 113:125, a sam Stephen trafił 8/22 z gry.
  • Luka Doncic uzbierał 43pkt/11zb/7as/2prz, ale jego Dallas Mavericks przegrali na wyjeździe z Los Angeles Clippers 101:113.