IHF Mistrzostwa Świata 2023: Polska - Francja [LIVE]
Copyright @2023 Rafal Oleksiewicz

IHF Mistrzostwa Świata 2023: Polska - Francja [LIVE]

  • Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 11.01.2023, 21:30

Wielki turniej czas zacząć! Polscy szczypiorniści dokładnie o godzinie 21:00 wyjdą na boisko i razem z reprezentacją Francji rozegrają mecz otwarcia IHF Mistrzostw Świata 2023. Zapraszamy do emocjonowania się wraz z nami tym wydarzeniem.

 

POLSKA - FRANCJA 24:26 (13:14)

Relacja na żywo

Gra w przewadze dziś nie została wykorzystana w pełni, można powiedzieć, że nawet w ogóle nie była dla nas atutem. Szansa na poprawienie tego aspektu będzie już za trzy dni - w sobotę zagramy ze Słowenią. Na dziś dziękujemy i zapraszamy w weekend na kolejną dawkę emocji!

Pozytywy? Minimalna strata do mistrzów olimpijskich. Nie ma czego się wstydzić, to było naprawdę dobre otwarcie turnieju. Szkoda wyniku, ale pamiętajmy, że po drugiej stronie boiska był naprawdę trudny rywal.

Polska - Francja 24:26 - Ostatnią odpowiedzią było trafienie Sićki, ale niestety. Przegrywamy ten mecz po naprawdę zaciętym boju.

Polska - Francja 23:26 - Dylan Nahi powiększa liczbę goli Francji.

Polska - Francja 23:25- Poprawił się teraz rozgrywający, ale czas ucieka i tylko cudu potrzeba.

Polska - Francja 22:25 - Sićko zatrzymany przez obronę Francji. Ciężko już minąć ten mur.

Polska - Francja 22:25 - Znowu Dika Mem z błędem! Niewyobrażalne, ile pomyłek technicznych mają w tym meczu mistrzowie olimpijscy, a i tak spokojnie prowadzą całe spotkanie.

Polska - Francja 22:25 - Bramkarz Francji znowu na posterunku. Zostały lekko ponad dwie minuty.

Polska - Francja 22:25 - Jeszcze teraz Gerard odbija piłkę dłońmi.

Polska - Francja 22:25 - Lenne ze skrzydła trafia na trzy bramki zapasu. No niestety, tylko ofensywa nie wystarczy.

Polska - Francja 22:24 - Dika Mem poszedł na ławkę, może teraz bez jednego z najskuteczniejszych zawodników Francji uda się odrobić straty?

Polska - Francja 21:24 - Mahe na siódmym metrze czuje się jak ryba w wodzie. Czas dla Patryka Rombla.

Polska - Francja 21:23 - Znów dwa punkty więcej mają mistrzowie z Tokio. Nie wykorzystaliśmy tej gry w przewadze.

Polska - Francja 21:22 - Ten, który przed chwilą zamieścił piłkę w bramce, za chwilę dostał dwuminutowy odpoczynek.

Polska - Francja 21:22 - Briet utrzymuje bramkę przewagi dla Francuzów. Za dziesięć minut możemy usłyszeć końcową syrenę.

Polska - Francja 21:21 - Czuwara przechwycił piłkę i odważnie bronił się przed Memem. A Jędraszczyk pokazuje, że niczym nie odstaje od starszych kolegów!

Polska - Francja 20:21 - Jędraszczyk tym razem nie dał się zatrzymać! On również otworzył swój worek goli, który miejmy nadzieję będzie dobrze zapełniony.

Polska - Francja 19:21 - No i znowu Dika Mem. Szybko stracili Polacy to, co wypracowali. Ale można to jeszcze uratować, bo znów na boisku pełen skład.

Polska - Francja 19:20 - Jędraszczyk faulowany w ataku, ale to oznaczało też sygnalizację gry pasywnej. Niestety nie wyszła nam ta akcja.

Polska - Francja 19:20 - Francuzi teraz przez dwie minuty w składzie o jednego więcej. Na ławkę powędrował Daszek.

Polska - Francja 19:19 - Jak się rozkręcił to już zupełnie inny Pietrasik! Druga bramka rozgrywającego.

Polska - Francja 18:19 - Ariel Pietrasik doczekał się swojego wkładu! Bramka na remis, ale momentalnie odpowiedział Dika Mem. Jego ciężko będzie zatrzymać.

Polska - Francja 17:18 - Agresywnie i stanowczo w obronie, bardzo zdeterminowani są Biało-Czerwoni. Gdzieś jeszcze się przedarł Tournat, ale jest co oglądać!

Polska - Francja 17:17- Brawo!!! Patryk Walczak doskonale przechwycił piłkę i wyrównał wynik! Ryzyko zdecydowanie się opłaciło.

Polska - Francja 16:17 - No nareszcie! Maciej Gębala w odpowiednim miejscu!

Polska - Francja 15:17 - No proszę, Mem przy dobitce też popełnił błąd. Robi co może Adam Morawski, ale trzeba też dobrej ofensywy, bo już cztery minuty pozostają Polacy bez trafienia.

Polska - Francja 15:17 - Dika Mem przypomniał teraz o sobie,i szkoda, że błąd kroków wykonał Gębala...

Polska - Francja 15:16 - NIE MA BRAMKI! Jak nie jeden słupek, to drugi! A Morawski skupienie na poziomie kosmosu.

Polska - Francja 15:16 - No właśnie! Sićko znów na kontakcie dzięki swojemu trafieniu!

Polska - Francja 14:16 - Nahe przerzucił piłkę nad głową Morawskiego. Cały czas toczy się bój z dwubramkowym dystansem. To nie jest jeszcze zły wynik.

Polska - Francja 14:15 - Oj długo szukali Polacy miejsca w polu Francuzów i nie zdołali się przebić przez ich obronę. Szkoda.

Polska - Francja 14:15 - Coś podobnego! Kolejna nieuznana bramka rywali. Mamy szansę na remis!

Polska - Francja 14:15 - Zrehabilitował się Arek Moryto! Znów tylko jedna bramka przewagi Francji, która trochę trwa w impasie.

Polska - Francja 13:15 - Francuzi zagrożeni grą pasywną nie utrzymali nerwów. A Olejniczak do skutku walczy o rzuty karne.

Polska - Francja 13:15 - Olejniczak wywalczył rzut karny, ale przypłacił za to bólem palców. Raczej nic poważnego, bo pozostaje na boisku. Moryto niestety nie trafia, po raz pierwszy z siódmego metra dziś.

Polska - Francja 13:15 - Sićko zaczyna od pudła, ale Tournat się nie pomylił.

Polska - Francja 13:14 - Wracamy do gry! Chłopaki, do boju!

To było naprawdę dobre 30 minut gry Polaków, ale trzeba przyznać, że jest trochę do poprawy. Przede wszystkim koncentracja przy rozegraniach - gubienie piłki sprzyja Francuzom, którzy prawie zawsze wykorzystywali tę okazję. Wracamy za kilkanaście minut, z dużą nadzieją!

Polska - Francja 13:14 - Skutecznie opóźnili Polacy tę akcję! Chwilę po dźwięku syreny piłka minęła linię bramki, a więc wynik to nadal jedna bramka różnicy!

Polska - Francja 13:14 - "Trójkolorowi" mają jeszcze siedem sekund. Skądś już te "siedem sekund" znamy, ale to na szczęście nie jest decydujący moment meczu. Póki co jeszcze przerwa dla trenera Francji.

Polska - Francja 13:14 - Szkoda, że przed samym kołem Polacy zwolnili rozegranie akcji, ale i tak Sićko technicznie przybliżył drużynę do rywali!

Polska - Francja 13:14 - Sićko prawie skopiował podanie Francuza w kolejnej akcji. Minuta do końca pierwszej połowy i szansa na kontakt!

Polska - Francja 11:14 - Remili dołem przy nogach Gębali podał do Fabregasa, to musiało się udać.

Polska - Francja 11:13 - Długo Sićko walczył i wywalczył! Rzut karny dla Polaków i wreszcie gra w przewadze. Na ławce usiadł Briet.

Polska - Francja 10:13 - Ale pobawili się teraz "Trójkolorowi". Na szczęście rzut podparty i bramka nieuznana!

Polska - Francja 10:13 - Fabregas odważnie próbował przerzutu zza pleców, ale piłka skończyła nad bramką. Rywale jednak wciąż w posiadaniu.

Polska - Francja 10:13 - Ech, ale Francuzi nie odpoczywają. Momentalnie odpowiedzieli na trafienie Arkadiusza.

Polska - Francja 10:12 - Świetne przejęcie piłki przez Gębalę, podanie do Moryty i nic więcej nie trzeba mówić!

Polska - Francja 9:12 - Niestety, rzut Daszka po faulu więc nie został uznany, ale z siódmego metra już zapunktował Moryto.

Polska - Francja 8:12 - Może warto zmienić Pietrasika? Rozgrywający kompletnie nie radzi sobie w ataku, a to kosztuje nas szybkie kontrataki ze strony Francuzów. Na razie czas dla szkoleniowca Polaków.

Polska - Francja 8:11 - Mahe na siódmym metrze po raz trzeci się nie myli. Trzeba pilnować wyniku.

Polska - Francja 8:10 - Gra Polaków wygląda przyzwoicie, ale jednak trzeba trochę pewności w rzutach młodszych zawodników. Fabregas nie miał żadnych wątpliwości w swoim ataku.

Polska - Francja 8:9 - Daszek grzecznie przepuścił Remiliego w ataku. Jedna bramka przewagi mistrzów olimpijskich.

Polska - Francja 8:8 - Postawa Olejniczaka robi wrażenie. Bardzo dobrze pracuje w obronie, ale i starszy Gębala nie próżnuje.

Polska - Francja 8:8 - Piłka zgubiona przez Polaków, ale na szczęście przeciwnicy też się z tym borykają. Na remis Moryto ponad rękami Gerarda!

Polska - Francja 7:8 - Fabregas otrzymał upomnienie od sędziego, bo niezdarnie wymuszać faul w ataku. Mamy teraz trochę szczęścia - Grebille uderza w słupek.

Polska - Francja 7:8 - Sićko był potrzebny tej reprezentacji! Jak dobrze, że wygrał z czasem... Kolejne trafienie z dystansu naszego rozgrywającego.

Polska - Francja 6:7 - Ale Francuzi są bardzo szybcy. Zresztą wymiany akcji naprawdę nie dają odpocząć obu drużynom. Sporo się dzieje w Spodku, jak przystało na mecz otwarcia!

Polska - Francja 5:6 - Piękna bramka z ataku pozycyjnego Sićki!

Polska - Francja 4:6 - Drobny błąd Moryty i już kolejny karny dla "Trójkolorowych". Wykorzystuje go oczywiście Mahe.

Polska - Francja 4:5 - Daszek próbował przy sygnalizacji gry pasywnej, ale rywale skutecznie stawiali przed nim mur. Odwrócił się wynik na korzyść gości.

Polska - Francja 4:4 - Oj, Tomasz Gębala spóźnił się w obronie i odkupi swoje winy na ławce. Dwie minuty gramy w osłabieniu, a Mahe wykorzystał swojego karnego.

Polska - Francja 4:3 - Sićko się nie oszczędza. Tym razem nie trafił, ale asekurował go Maciej Gębala, który zresztą chwilę później przechytrzył Gerarda na bramce.

Polska - Francja 2:3 - Rzut karny wymarzył sobie Olejniczak, a kibice wymarzyli złoty strzał naszego bombardiera. Moryto daje trzecie trafienie.

Polska - Francja 2:2 - Bramka Sićki, ale dosłownie sekundę później i Mema. Bardzo dynamiczny wstęp.

Polska - Francja 1:1 - Kiepski początek Karabaticia! Zawodnik PSG trafia w słupek.

Polska - Francja 1:1 - Teraz w bramce zameldował się Olejniczak, a Karabatić za nerwowo chciał posłać odpowiedź. Szkoda tylko, że Moryto nie trafił do bramki w tak czystej sytuacji.

Polska - Francja 0:1 - Francuzi stanowczo stoją w obronie, dwukrotnie powstrzymali rzuty naszych zawodników, a po chwili pierwszego gola zdobył Remili.

Polska - Francja 0:0 - Pierwsza doskonała interwencja Morawskiego! "Loczek" podkręca atmosferę w Spodku.

Polska - Francja 0:0 - I zaczęli! Przy piłce Francuzi.

Hymny odśpiewane, "Mazurek Dąbrowskiego" pięknie wybrzmiał w katowickim Spodku.

W roli sprawiedliwych - Mirza Kurtagic oraz Mattias Wetterwik.

Zespoły wybiegają już na boisko!

Kolejna część oficjalnego otwarcia - Joel Delplanque, pierwszy wiceprezydent IHF przywitał wszystkich i podziękował Polsce oraz Szwecji za chęć organizacji czempionatu. Do meczu pozostał tylko kwadrans!

Alicja Szemplińska z piosenką "Stick Together", będącą oficjalnym hymnem mistrzostw rozgrzała kibiców!

Oczywiście mecz otwarcia poprzedza oficjalna ceremonia. Aktualnie trwa prezentacja poszczególnych państw, które biorą udział w czempionacie.

Niektórzy zawodnicy z Francji są doskonale znani polskim kibicom i niektórym naszym piłkarzom. Trzech powołanych do kadry Guillaume'a Gille'a występuje przecież w barwach Industrii Kielce (Nahi, Remili, Tournat). Z kolei Kamil Syprzak na co dzień w Paris Saint-Germain gra choćby z braćmi Karabatić.

Bilans i statystyki? Polacy nie wyglądają w nich najlepiej. W XXI wieku Biało-Czerwoni z Francuzami grali czternaście razy, a tylko jeden mecz wygrali i to wcale nie tak niedawno. Było to podczas mistrzostw Europy w 2016 roku. Nie bądźmy jednak złej myśli, bo patrząc na te wszystkie lata, wyniki meczów z każdym kolejnym są podyktowane mniejszą różnicą punktową. Kto wie, może dziś polska publiczność pomoże przełamać lody?

Sylwetki reprezentacji Francji z pewnością wielu kibicom przybliżać nie trzeba, ale przypomnijmy choć kilka ostatnich sukcesów "Trójkolorowych". Przede wszystkim - złoty medal w Tokio. Ale to nie tylko olimpijski triumf stawia Francuzów w roli faworytów. Ekipa, którą prowadzi Guillaume Gille dwa lata temu na turnieju MŚ była czwarta i na tej samej lokacie kończyła mistrzostwa Europy w zeszłym roku.

Co na pewno cieszy to powrót Szymona Sićki. Lewy rozgrywający w jednym z grudniowych spotkań ligowych doznał urazu, ale na szczęście z dnia na dzień było z nim lepiej. Jeszcze przed Nowym Rokiem pojawił się na turnieju noworocznym, choć w nim nie zagrał. Trener był jednak spokojny o zdrowie zawodnika i nie przeliczył się.

Biało-czerwona osiemnastka wybrana na ten turniej przez szkoleniowca złożona została z wielu doświadczonych nazwisk, ale znaleźli się na tej liście także ci, którzy w reprezentacji zbyt wiele nie grali, choć debiuty mają za sobą. Polska kadra na Mistrzostwa Świata 2023: Bartłomiej Bis, Piotr Chrapkowski, Jan Czuwara, Michał Daszek, Dawid Dawydzik, Szymon Działakiewicz, Tomasz Gębala, Maciej Gębala, Piotr Jędraszczyk, Krzysztof Komarzewski, Przemysław Krajewski, Adam Morawski, Arkadiusz Moryto, Michał Olejniczak, Ariel Pietrasik, Szymon Sićko, Jakub Skrzyniarz, Patryk Walczak.

To już dziś! Wielkie otwarcie dwudziestych ósmych mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. Turniej odbywa się na szwedzkich i polskich arenach, a z tego co wiemy, te ojczyste będą przepełnione najlepszymi kibicami na świecie. Podopieczni Patryka Rombla na starcie nie mają łatwego zadania. Drugą część boiska zajmą "Trójkolorowi" - aktualni mistrzowie olimpijscy.

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Siatkówka to całe moje sportowe życie, trochę mniej figurowe.