Euroliga: gładka przeprawa Polkowic nad Olympiakosem

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 11.01.2023, 21:30

Po ostatniej przegranej polkowiczanki zrehabilitowały się na swojej hali. Tym razem mistrzynie Polski pokonały 76:52 grecki Olympiakos. Podopieczne Karola Kowalewskiego nie wróciły na szczyt tabeli grupy A, ale wyrównują liczbę punktów z Fenerbahce.

Tak naprawdę jedynym momentem, kiedy przyjezdne miały kontrolę nad wynikiem były pierwsze dwie minuty meczu. Tylko wtedy miały przewagę 5:2, ale później zanotowały spory przestój w grze. Złe podania, faule w ataku – to wszystko zemściło się serią gospodyń, które w trzy minuty wyszły na trzypunktowe prowadzenie, i do końca pierwszej kwarty miały je w zapasie. Na początku kolejnej Gustafson próbowała wyrównać wynik i nawet defensywa była w tym pomocna, ale bezskuteczność bardzo męczyła zespół z Grecji. W prawdzie wcale lepiej nie szło przez pewien czas ekipie z Polski, bo sporo rzutów kończyło się poza koszem, ale później Spanou dobrze popracowała w obronie i to był moment przełamania. Polkowiczankom pomogły też rzuty osobiste, z których w końcówce zdobyły trzy „oczka” i na przerwę schodziły z zapasem 39:24.

Dobrą passę miejscowe utrzymały też w trzeciej części meczu, choć trzeba przyznać, że nie był to najładniejszy występ podopiecznych Karola Kowalewskiego w Eurolidze. Standardowo ciągnęły to wszystko Wheeler i Mavunga, ale w tej odsłonie pierwsze punkty Polkowice zdobyły dopiero po upływie trzech minut. Zespół jednak wiedział, że gra z przeciwniczkami, które teoretycznie nie są w stanie im zagrozić, więc mogły sobie pozwolić na spokojniejsze i słabsze chwile. Czwartą partię rozegrały już całkowicie „na luzie”, dając zawodniczkom Olympiakosu szansę na grę punkt za punkt. Ostatecznie mecz zakończył się i tak dobrym rezultatem, bo przewagą ponad piętnastu „oczek”.

BC Polkowice – Olympiakos 76:52 (15:12, 24:12, 13:6, 24:22)

Polkowice: Mavunga 19, Wheeler 19, Friskovec 15, Spanou 11, Gajda 8, Telenga 4, Puter

Olympiakos: Gustafson 17, Stamolamprou 13, Stamati 6, Ayuso 6, Shook 4, Skoric 4, Aftzi 2, Syrra, Diela, Nikolopoulou

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.