NBA: Spurs przegrali z Grizzlies, game-winner Kuzmy
nba.com/screenshot

• Data publikacji: 12.01.2023, 06:40

San Antonio Spurs przegrali z Memphis Grizzlies 129:135 po zaciętej walce do ostatnich sekund. Ze swojego występu zadowolony może być Jeremy Sochan, który zanotował 11pkt/3zb/5as/2prz, trafiając 5/9 z gry. W innym meczu game-winnera rzucił Kyle Kuzma, zapewniając zwycięstwo Wizards nad Bulls 100:97.

Memphis Grizzlies — San Antonio Spurs

Zdecydowanie najciekawiej z perspektywy polskiego kibica zapowiadało się starcie w FedExForum, gdzie miejscowi Memphis Grizzlies podejmowali San Antonio Spurs. Obie drużyny przystępowały do rywalizacji w niemal pełnych składach, a z ważniejszych zawodników nieobecny był jedynie Devin Vassell po stronie przyjezdnych.

Początek meczu to świetna gra w ataku obu zespołów, która poskutkowała wysokopunktową kwartą, wygraną przez Spurs 37:32. Po stronie miejscowych kolejne trafienia zapewniał Ja Morant (38pkt/5zb/5as), a w barwach Ostryg najskuteczniejszy był Jeremy Sochan (11pkt/3zb/5as/2prz), z siedmioma oczkami na koncie. W drugiej odsłonie defensywa Miśków weszła na zdecydowanie wyższy poziom, ograniczając przeciwników do zaledwie 35% skuteczności z gry. Jednocześnie rytm w ofensywie odnalazł Desmond Bane (18pkt/6zb/3as), który pomógł swojej ekipie zbudować kilkunastopunktową przewagę jeszcze przed zejściem do szatni.

Po zmianie stron gospodarze nie zwalniali tempa i w połowie trzeciej kwarty ich przewaga osiągnęła dziewiętnaście oczek. Od tego momentu sytuacja na parkiecie zaczęła się jednak zmieniać, a Grizzlies zaczęli mieć ogromne problemy ze zdobywaniem punktów, przez co szybko zmniejszały się rozmiary ich prowadzenia. Na dwie minuty przed końcem czwartej odsłony Spurs tracili do rywali zaledwie trzy punkty, ale w samej końcówce podopiecznym Gregga Popovicha wyraźnie zabrakło sił, przez co ostatecznie przegrali 129:135.

Pozostałe mecze

• Kyle Kuzma trafił rzut zza łuku na pięć sekund przed końcem meczu, zapewniając Washington Wizards zwycięstwo nad Chicago Bulls 100:97.
  • Memphis Grizzlies przedłużyli swoją serię wygranych do ośmiu spotkań.
  • Jaylen Brown oraz CJ McCollum urządzili sobie prawdziwy pojedynek strzelecki w TD Garden. Nieznacznie lepszy okazał się Brown (41pkt, 15/21 z gry), pokonując CJ'a (38pkt, 15/24 z gry) o trzy oczka, a Celtics ograli Pelicans 125:114.