EBL: wyjazdowa wygrana Czarnych
Andrzej Romański/PLK

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 12.01.2023, 19:30

Czarni Słupsk pokonali Arkę Gdynia w meczu otwarcia 16. kolejki Energa Basket Ligi 88:68. Drużyna ze Słupska na ten moment awansowała na 5. miejsce w tabeli.

W meczu otwarcia 16. kolejki Energa Basket Ligi Arka Gdynia podejmowała Czarnych Słupsk. Faworytami meczu byli przyjezdni, którzy po słabym początku sezonu wrócili na dobre tory. Gospodarze z kolei, po bardzo obiecującym początku rozgrywek, grają od dłuższego czasu fatalnie i wygrali zaledwie 2 z 10 ostatnich spotkań.

Początek meczu, zgodnie z oczekiwaniami, należał do ekipy przyjezdnych, którzy rozpoczęli od serii 6:0. Odpowiedź Arki była jednak natychmiastowa. Gospodarze zdobyli 9 punktów z rzędu i objęli tym samym prowadzenie. Miejscowi starali się kontynuować dobrą grę i w szczytowym momencie ich przewaga wynosiła 6 punktów. Goście zdołali jednak urwać część przewagi w końcówce partii i przegrywali różnicą 3 punktów. Po wznowieniu gra była bardzo wyrównana i długo żadna z ekip nie była w stanie objąć wyraźnego prowadzenia. Ostatnie minuty pierwszej połowy należały do Czarnych, którzy od stanu 36:36 zdobyli 8 punktów z rzędu i objęli prowadzenie 44:36.

Po zmianie stron, drużyna ze Słupska nie zwalniała tempa. Trzecia kwarta miała bardzo zbliżony przebieg do poprzedzającej ją partii. Obie ekipy prezentowały się solidnie, ale żadna nie mogła przełamać statusu quo. Ponownie zmieniło się to jednak w ostatnich akcjach tej części gry. Przyjezdni prowadzili 59:52 i ponownie zanotowali ośmiopunktową serię. Miejscowi zdołali jeszcze odpowiedzieć trafieniem za 3 punkty, ale przed startem ostatniej partii to Czarni prowadzili 67:55. W ostatniej partii kibice nie doświadczyli już większych emocji. Przyjezdni mieli wyraźną przewagę punktową, ale nie zamierzali na tym poprzestawać. Drużyna ze Słupska nie starała się jedynie dograć spotkania do końca, ale rozbudowała swoją przewagę o kolejnych 8 "oczek".

Czarni Słupsk bardzo pewnie pokonali Arkę Gdynia w meczu otwarcia 16. kolejki Energa Basket Ligi. Czarni triumfowali 88:68 i dzięki znakomitej grze awansowali na 5. miejsce w tabeli. Słupszczanie mają jednak rozegrane jedno spotkanie więcej, niż ich bezpośredni sąsiedzi w tabeli. Drużyna z Gdyni pozostała natomiast na 11. miejscu i nie wykorzystała okazji na zrównanie się punktami z ekipą ze Słupska.

Arka Gdynia - Czarni Słupsk 68:88 (21:18, 15:26, 19:23, 13:21)

Arka: Florence 17, Wołoszyn 16, Bogucki 9, Hrycaniuk 9, Music 8, Fenner 6, Wade 3

Czarni: Ivey 22, Witliński 14, Musiał 12, DiLeo 11, Schenk 11, Coleman 8, Lake 7, Leończyk 3