Premier League: Fulham pokonało Chelsea
El Loko Foto

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 12.01.2023, 23:02

Fulham wygrało z Chelsea 2:1 w zaległym meczu 7. kolejki Premier League. Dla "The Blues" była to piąta porażka w ostatnich siedmiu ligowych spotkaniach.

Od pierwszych minut tempo na Craven Cottage było wysokie. Inauguracyjny kwadrans to wyrównane widowisko i szanse z obu stron. Próby Carlosa i Joao Felixa były jednak niecelne. Od 15. minuty gospodarze zaczęli dominować na boisku. W 24. minucie Bobby Reid wysłał gościom sygnał ostrzegawczy, trafiając w poprzeczkę. Chwilę później zrobiło się 1:0 po strzale Williana. Stracona bramka pobudziła nieco Chelsea, ale zarówno próbę Lewisa Halla, jak i Joao Felixa zostały obronione przez Bernarda Leno.

Drugą połowę piłkarze Grahama Pottera rozpoczęli najlepiej jak mogli. Mason Mount uderzył w słupek z rzutu wolnego, a skutecznie dobił Kalidou Koulibaly. Sytuacja "The Blues" znów się skomplikowała w 57. minucie. Debiutujący w drużynie Chelsea, Joao Felix, trafił przeciwnika na wysokości piszczela i wyleciał z boiska z czerwoną kartką. Kwadrans później Fulham zadało kolejny cios, ponownie wychodząc na prowadzenie. Andreas Pereira idealnie dośrodkował na głowę Carlosa, a ten pokonał Kepę Arrizabalagę. Inna sprawa, że Hiszpan źle obliczył tor lotu piłki i minął się z futbolówką. W doliczonym czasie gry wyrównać mógł Kai Havertz, jednak jegi uderzenie wyłapał Leno. Fulham dzięki trzem punktom awansowało na szóstą lokatę i są jedną z sensacji sezonu w Premier League. Pogrążona w kryzysie Chelsea pozostała na dziesiątym miejscu.

Fulham - Chelsea: 2:1 (1:0)

Bramki: 25' Willian, 73' Carlos - 47' Koulibaly

Fulham: Leno - Tete, Adarabioyo, Ream, Robinson - Palhinha, Reed (68' Cairney), Reid (68' Wilson), Pereira (90+3' James), Willian (83' Solomon) - Carlos (90+4' N.Chalobah)

Chelsea: Kepa - T.Chalobah (79' Chukwuemeka), Silva, Koulibaly - Azpiliqueta, Mount (80' Ziyech), Kovacić (80' Gallagher), Zakaria (56' Jorginho), Hall (79' Cucurella) - Joao Felix, Havertz

Żółte kartki: 9' Robinson, 14' Pereira, 85' Adarabioyo - 36' T.Chalobah, 62' Hall, 76' Mount

Czerwona kartka: 57' Felix

Sędzia: David Coote