NBA: zwycięstwo Mavericks po dwóch dogrywkach w Los Angeles
Erik Drost

• Data publikacji: 13.01.2023, 09:35

Dzisiaj rozegrano sześć kolejnych meczów ligi NBA. Najwięcej emocji było w Los Angeles, gdzie Lakers przegrali po dwóch dogrywkach 115:119 z Dallas Mavericks.

Los Angeles Lakers - Dallas Mavericks

Pierwsza kwarta należała do gości. Dzięki serii 11:0 wypracowali kilkanaście punktów przewagi, a po dwunastu minutach prowadzili 36:22. Lakers w drugiej kwarcie zniwelowali różnicę do czterech oczek, ale do przerwy Mavericks wygrywali 59:48. Koszykarze z Los Angeles kolejny pościg za wynikiem dokonali w drugiej połowie, a jego nasilenie miało miejsce na przełomie trzeciej i czwartej odsłony. Ostatecznie wyszli na prowadzenie 87:86. Na kilkanaście sekund przed końcem gospodarze wygrywali 101:98, ale Luka Doncić odpowiedział rzutem za trzy punkty. Doszło do dogrywki, ale jej pierwsza część nie przyniosła rozstrzygnięcia. W końcówce drugiej dogrywki Mavs zdobyli pięć punktów przewagi i ostatecznie wygrali 119:115. Tym samym czwarta drużyna Konferencji Zachodniej po wyrównanym meczu wygrała z trzynastym zespołem tej połowy tabeli. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Luka Doncić ze swoim kolejnym triple-double (35 punktów, 14 zbiórek i 13 asyst).

Brooklyn Nets - Boston Celtics

Celtics wygrali na wyjeździe z Nets w meczu na szczycie Konferencji Wschodniej. Hitowe starcie bardzo długo było wyrównane, a goście z Bostonu wypracowali 12 punktów zapasu dopiero na początku czwartej kwarty. Przewagę utrzymali do samego końca, wygrywając 109:98. Najwięcej, bo 24 punkty zdobył Kyrie Irving, ale w szeregach Brooklyn Nets w tak trudnym spotkaniu zabrakło kontuzjowanego Kevina Duranta. Ważna okazała się także kwestia zbiórek, w których 48-31 lepsi byli Celtics.

Komplet wyników minionej nocy

Philadelphia 76ers - Oklahoma City Thunder 114:133 (35:35, 22:32, 28:34, 29:32)
James Harden 24 pkt/6 zb/15 as - Shai Gilgeous-Alexander 37 pkt/8 zb/6 as
Brooklyn Nets - Boston Celtics 98:109 (31:29, 26:31, 25:24, 16:25)
Kyrie Irving 24 pkt/2 zb/6 as - Jayson Tatum 20 pkt/11 zb/5 as
Miami Heat - Milwaukee Bucks 108:102 (14:23, 31:22, 33:28, 30:29)
Bam Adebayo 24 pkt/12 zb/1 as - Jrue Holiday 24 pkt/6 zb/11 as
Toronto Raptors - Charlotte Hornets 124:114 (38:29, 31:26, 28:33, 27:26)
Pascal Siakam 35 pkt/7 zb/3 as - LaMelo Ball 32 pkt/4 zb/7 as
Los Angeles Lakers - Dallas Mavericks 115:119 (22:36, 26:23, 28:23, 25:19, 14:18)
LeBron James 24 pkt/16 zb/9 as - Luka Doncić 35 pkt/14 zb/13 as
Portland Trail Blazers - Cleveland Cavaliers 113:119 (32:27, 26:24, 33:36, 22:32)