NHL: dwa razy rzuty karne i dwie dogrywki

• Data publikacji: 17.10.2018, 09:40

W nocy rozegrano kolejne osiem spotkań NHL. Dwa z nich zakończyły się rzutami karnymi. Dwukrotnie kibice oglądali dogrywkę. Właśnie po dodatkowym czasie gry Pittsburgh Penguins niespodziewanie przegrali z Vancouver Canucks.

Spotkanie w Pittsburghu rozpoczęło się od bramki Jake'a Guentzela dla gospodarzy. Bardzo szybko wyrównał Ben Hutton. Jeszcze w pierwszej tercji zespół w Vancouver wyszedł na prowadzenie za sprawą Brandona Suttera. W drugiej tercji zabrakło bramek. Na trzy minuty na koniec trzeciej odsłony meczu wyrównał Carl Hagelin i dał szansę Pingwinom na zwycięstwo. Jednak w dogrywce zwycięską bramkę dla Vancouver Canucks zdobył Brock Broeser.

Pittsburgh Penguins - Vancouver Canucks 2:3 (1:2, 0:0, 1:0, 0:1)

Najwięcej bramek, bo aż jedenaście wpadło w meczu Philadelphia Flyers z Florida Panthers. W pierwszej tercji bramkę dla Panter strzelił Frank Vatrano. Flyers szybko wyszli na prowadzenie 3:1, a potem 5:2. W drugiej tercji gospodarze strzelili aż pięć bramek. Po dwóch częściach meczu było 5:3. W trzeciej tercji wyrównali Jewgienij Dadonow i Aleksander Barkow. Dogrywka nie przyniosła rezultatu. W rzutach karnych dla Panthers trafił Barkow, ale Flyers zdobyli dwa gole za sprawą Jakuba Voracka i Jordana Weala.

Philadelphia Flyers - Vancouver Canucks 7:6 (0:1, 5:2, 0:2, 0:0, 2:1)

Do rzutów karnych doszło również w starciu New York Rangers z Colorado Avalanche. Mecz był bardzo wyrównany i po 60 minutach był remis 2:2. Rzuty karne rozpoczęły się od bramki Matsa Zucarello. Wyrównującą bramkę dla Colorado zdobył Mikko Rantanen. Trafienie dające zwycięstwo Strażnikom zdobył Kevin Shattenkirk. Rangers nadal są w dolnej części tabeli Konferencji Wschodniej.

New York Rangers - Colorado Avalanche 3:2 (1:0, 1:2, 0:0, 0:0, 2:1)

Bardzo emocjonujący był mecz Winnipeg Jets z Edmonton Oilers. Adam Lowry szybko wyprowadził Winnipeg na wynik 2:0. Po dwóch tercjach Odrzutowce prowadzili już 4:1. W trzeciej tercji Oliers strzelili trzy bramki i doprowadzili do dogrywki. Przyczynił się do tego Connor McDavid, który do bramki z pierwszej tercji, dorzucił jeszcze gola i dwie asysty. Hokeiści z Edmonton wygrali po trafieniu w dogrywce Darnella Nurse'a.

Winnipeg Jets - Edmonton Oilers 4:5 (3:1, 1:0, 0:3, 0:1)

New Jersey Devils idą w tym sezonie jak burza. W meczu z Dallas Stars sięgnęli po czwarte zwycięstwo w sezonie, nie zaliczając jeszcze żadnej porażki. Devils triumfowali 3:0 po bramkach Kyle'a Palmieriego, Blake'a Colemana i Jeana-Sebastiana Dei.

New Jersey Devils - Dallas Stars 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Na właściwe tory wracają hokeiści Vegas Golden Knights. Finaliści ostatniego sezonu po serii porażek wygrali drugi raz z rzędu. Złoci Rycerze wygrali u siebie 4:1 z Buffalo Sabres, rewanżując się za porażkę sprzed ponad tygodnia. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Jonathan Marchessault.

Vegas Golden Knights - Buffalo Sabres 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Trzecie zwycięstwo w czterech spotkaniach to dobry wynik zawodników Tampa Bay Lightning. Błyskawice w nocy wygrali ważny mecz z Carolina Hurricanes. Goście pomimo drugiej porażki z rzędu utrzymali drugą pozycję w Konferencji Wschodniej. Zawodnicy Tampy po wygranej 4:2 są na siódmym miejscu. Zwycięstwo Tampie w trzeciej tercji zapewnili Yanni Gourde i Tyler Johnson.

Tampa Bay Lightning - Carolina Hurricanes 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Arizona Coyotes objęło prowadzenie po golu w przewadze Brendana Perliniego. Jednak tylko na tyle było stać Kojotów w meczu z Minnesota Wild. Bramki dające zwycięstwo gospodarzom zdobyli Mikael Grandlund i Eric Staal.

Minnesota Wild - Arizona Coyotes 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)