TAURON Liga: popis BKS-u w Bydgoszczy
Biuro prasowe BKS BOSTIK Bielsko-Biała

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 13.01.2023, 19:20

BKS BOSTIK Bielsko-Biała dołożył do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka w ramach 11. kolejki TAURON Ligi na wyjeździe pewnie pokonały drużynę OnlyBio Pałac Bydgoszcz. Bielszczanki zagrały świetne spotkanie i zasłużenie zwyciężyły 3:0.

Początek spotkania prezentował się wyrównanie. Jako pierwsze dwupunktową przewagę wypracowały sobie przyjezdne, ale Pałac Bydgoszcz odpowiedział rywalkom. Podopieczne Mirosława Zawieracza świetnie grały w obronie, nie zawodził również blok i po kilku punktach z rzędu zdobytych tym elementem Pałac prowadził 9:7. Bydgoszczanki poszły za ciosem i po świetnych atakach Moniki Gałkowskiej powiększyły swoją przewagę do pięciu „oczek”. Radość gospodyń nie trwała długo. Bielszczanki również nie zwalniały ręki w ofensywie, a do tego dołożyły mocną i odrzucającą zagrywkę. Tym samym po asie Martyny Borowczak na tablicy wyników widniał remis - 17:17. BKS poszedł za ciosem i objął prowadzenie w secie. Przyjezdne zamurowały rywalkom siatkę i po świetnej końcówce zwyciężyły odsłonę 25:18.

Siatkarki z Bielska-Białej bardzo dobrą grę kontynuowały w drugim secie. Przyjezdne od samego początku naciskały w elemencie zagrywki i popisywały się skutecznością w ataku, prowadząc 5:1. Po stronie BKS-u wyróżniała się Paulina Damaske. Przyjmująca nie tylko utrzymywała dobrą jakość przyjęcia, ale również punktowała atakiem i blokiem. Po kolejnej bardzo dobrej akcji tej zawodniczki ekipa gości jeszcze powiększyła swoje prowadzenie - 5:11. Dobrze dysponowane bielszczanki ani na chwilę nie oddały rywalkom inicjatywy. BKS w świetnym stylu zdobywał kolejne punkty, a Pałac nie potrafił zatrzymać tak grającego zespołu gości. Drugą odsłonę asem serwisowym zakończyła Paulina Damaske - 17:25.

W trzecim i ostatnim już secie niewiele się zmieniło. Pałac Bydgoszcz tylko na początku seta był w stanie toczyć wyrównaną walkę z drużyną z Bielska-Białej. BKS kontynuował dobra grę na siatce i wykorzystywał błędy rywalek, prowadząc 10:7 po autowym uderzeniu Gałkowskiej. Przyjezdne zupełnie przejęły stery przy zagrywkach Weroniki Szlagowskiej. Gospodynie nie radziły sobie w przyjęciu, a rywalki wykorzystywały każdą okazję do zdobywania kolejnych punktów - 12:18. Przewaga BKS-u wciąż rosła, a zwycięski punkt dla zespołu Bartłomieja Piekarczyka zdobyła Weronika Sobiczewska.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz- BKS BOSTIK Bielsko-Biała 0:3 (18:25, 17:25, 14:25)
Pałac Bydgoszcz: Bałdyga, Nowakowska, Lewandowska, Gałkowska, Żurowska, Różyńska, Witkowska (L) oraz Łyszkiewicz, Mazurek
BKS: Nowicka, Damaske, Pierzchała, Sobiczewska, Borowczak, Majkowska, Mazur (L), Nowak (L) oraz Abramajtys,
MVP: Paulina Majkowska

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.