Skeleton - MŚJ i U20: Neise i Renner z tytułami
VIESTURS LACIS | REKORDS

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 13.01.2023, 21:37

W Winterbergu odbywają się mistrzostwa świata juniorów w bobslejach i skeletonie. W piątek rozdano cztery komplety medali w tej drugiej specjalności. Jedyny z Polaków, Vladyslav Polyvach nie odegrał istotnej roli w rywalizacji.

Wśród juniorek zdecydowanie triumfowała mistrzyni olimpijska z Pekinu. Niemka Hannah Neise (zapewniła sobie start w seniorskich mistrzostwach w St. Moritz) wyprzedziła zdecydowanie dwie Brytyjki, Tabithę Stoecker i Freyę Tarbit. W klasyfikacji do lat 20 triumfowała Amerykanka Hallie Clarke przed Szwajcarką Sarą Scmied i Niemką Viktorią Hansovą.

W Niemczech zostanie też złoty medal wśród juniorów. Najlepiej w Winterbergu jeździł Cedric Renner, triumfator zeszłorocznego Pucharu Europy. Srebro przypadło w udziale Rasmusowi Johansenowi, który wywalczył pierwszy w historii Danii medal w imprezie mistrzowskiej w tej dyscyplinie sportowej. Brąz wywalczył kolejny z Niemców, Lukas Nydegger. Vladyslav Polyvach w pierwszym ślizgu miał 18. czas, w drugim zaprezentował się lepiej (15. wynik), ale w końcowej klasyfikacji zajął właśnie 18. lokatę. W klasyfikacji do lat 20 najlepszy był Austriak Roman Tanzer.

Wyniki juniorek

Wyniki juniorek U20

Wyniki juniorów

Wyniki juniorów U20

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.