Uniwersjada 2023 - Narciarstwo alpejskie: rozdano medale w supergigancie
Facebook @janzabystran

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 14.01.2023, 19:53

W sobotę na Uniwersjadzie w Lake Placid rozdano medale w alpejskim supergigancie. Wśród mężczyzn złoto zdobył Czech Jan Zabystran, zaś wśród pań triumfowała Niemka Fabiana Dorigo.

Wcześniej o medale walczyli mężczyźni, wśród których triumfował wspomniany Czech, który startował jako trzynasty. Czas zwycięzcy wyniósł 58,35 sekundy. 0,41 sekundy stracił do niego startujący po nim Włoch Luca Taranano, zaś na 3. miejscu sklasyfikowanym został startujący jako piętnasty Szwajcar Eric Wyler (58,77 s). Łącznie sklasyfikowano 42 zawodników.

Wyniki zawodów

Około godziny 19:00 czasu polskiego rywalizację o medale rozpoczęły panie. Wygrała startująca z numerem czwartym Niemka Fabiana Dorigo, która pojechała w czasie 52,18 sekundy. 2. miejsce ze stratą 0,47 sekundy zajęła startująca jako dziesiąta Norweżka Carmen Sofie Nielssen, zaś czołową trójkę uzupełniła startująca jako szesnasta Hiszpanka Celia Abad (+ 0,61 s) W sekundzie straty do najlepszej zmieściło się łącznie 6 zawodniczek. Każda z nich startowała po najlepszej Niemce Dorigo. O największym pechu może mówić startująca jako siódma Szwajcarka Walz. Po swoim przejeździe zajmowała 2. miejsce ze stratą 0,85 sekundy, co ostatecznie wystarczyło na 6. lokatę. Rywalizację ukończyło 33 alpejki.