Ligue 1: Marsylia lepsza od Lorient
Autor/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 14.01.2023, 20:50

Olympique Marsylia pokonał 3:1 Lorient w meczu 19. kolejki Uber Eats Ligue 1. Gospodarze potwierdzili dobrą formę i mimo że stracili pierwsi gola, byli w stanie odrobić straty ze sporą nawiązką.

Forma Olympique Marsylia po przerwie mundialowej mogła imponować. Gospodarze każdy mecz kończyli zwycięstwem. Lorient po falstarcie i porażce z Montpellier także pozostawało później niepokonane. Od pierwszych minut inicjatywę przejęli gracze Igora Tudora. Mimo bardzo wysokiego posiadania piłki nie stworzyli sobie dogodnej sytuacji na otwarcie wyniku. Skryte Lorient wykorzystało swoją jedyną okazję. W 29. minucie Terem Moffi wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego i wyprowadził gości na prowadzenie. Marsylia odpowiedziała niemal 10 minut później. Cengiz Under wrzucił na głowę Sead Kolasinaca, który wyrównał rezultat. Gospodarze mogli jeszcze przed przerwą prowadzić, ale Samuel Gigot trafił w poprzeczkę.

Po zmianie stron gospodarze w kwadrans rozstrzygnęli sprawę zwycięstwa. Najpierw w 53. minucie na listę strzelców wpisał się Alexis Sanchez. Sześć minut później na 3:1 podwyższył Jordan Veretout. Zespołowi Igora Tudora udało się utrzymać korzystny rezultat. Trzy punkty pozwoliły umocnić się na trzecim miejscu i ponownie zbliżyć się do RC Lens. Lorient przy co najmniej remisie LOSC Lille spadnie na siódmą lokatę.

Olympique Marsylia - Lorient: 3:1 (1:1)

Bramki: 38' Kolasinac, 53' Sanchez, 59' Veretout - 29' Moffi

Marsylia: Lopez - Mbemba, Gigot Balerdi - Under, Rongier, Veretout (76' Gueye), Kolasinac (66' Kabore), Malinowski (66' Payet), Guendozi - Sanchez (76' Dieng)

Lorient: Mannone - Kalulu, Matsima, Talbi, Le Goff - Abergel (70' Aouchiche), Le Fee (84' Kone), Quattar, Ponceau (63' Innocent), Cathline - Moffi

Żółte kartki: 50' Under

Sędzia: Bastien Dechepy