Uniwersjada 2023 - biathlon: Barbara Skrobiszewska zdobyła pierwszy medal dla Polski!
Paweł Skraba Media AZS

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 14.01.2023, 22:24

Mamy pierwszy medal tegorocznej Uniwersjady! Srebro w biegu indywidualnym na 12,5 kilometra zdobyła Barbara Skrobiszewska. Blisko medalu była również Anna Nędza-Kubiniec.

Zdecydowanie najlepsza była Kanadyjka Shilo Rousseau, która mimo dwóch pudeł zdołała wyprzedzić rywalki o prawie 50 sekund. Nasza zawodniczka mogła powalczyć o złoto, ale niestety popełniła błąd na pierwszym strzelaniu. Niesamowitego wyczynu dokonała Czeszka, Tereza Jandova, która brązowy krążek zdobyła mając trzy pudła na koncie. Bardzo dobrze zaprezentowała się Anna Nędza-Kubiniec. Polka miała aż cztery pudła, a mimo to zajęła świetną, szóstą pozycję. Strach pomyśleć, co mogłoby być gdyby nasza biathlonistka strzelała bezbłędnie.

Pozostałe dwie startujące Polki również zaprezentowały się z dobrej strony. Klaudia Topór zajęła 16.lokatę. Topór dobrze strzelała, ale słabiej biegła. 27.pozycję z aż siedmioma pudłami zajęła Wiktoria Celczyńska.

Pełne wyniki biegu tutaj.

W rywalizacji panów, Polacy zaprezentowali się solidnie, ale niestety medalu nie zdobyli. Najlepszy z naszych zawodników był Wojciech Janik, który uplasował się na ósmej pozycji. Tuż na początku drugiej dziesiątki na metę przybiegli Patryk Bryn, Wojciech Filip i Przemysław Pancerz. Polacy świetnie biegli, ale słabiej strzelali i to odebrało im szansę na medale. Najlepszy okazał się Kazach Wadim Kurales, który wyprzedził Norwega Oerjana Mosenga i Axela Garniera.