Uniwersjada 2023: zwycięstwo Łotwy z Ukrainą po dogrywce
TopherSees [CC BY 2.0]/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 15.01.2023, 10:30

Za nami kolejny dzień rywalizacji hokejowej na Uniwersjadzie w Lake Placid. Najciekawiej było w meczu Łotyszy z Ukraińcami. Pierwszy z zespołów wygrał 3:2 dopiero po dogrywce.

Turniej mężczyzn

Reprezentacje Łotwy i Ukrainy liczyły na swoje pierwsze zwycięstwo, po tym jak rywalizację w grupie A rozpoczęły od porażek. W pierwszej tercji bramkę strzeliła Ukraina i utrzymywała wynik 1:0 aż do trzeciej odsłony. Wyrównał Rihards Ligis, ale podczas gry w przewadze Ukraińcy wrócili na prowadzenie. Ligis szybko odpowiedział i po 60 minutach było 2:2. Zwycięską bramkę dla Łotwy w dogrywce, w przewadze strzelił Deniss Wilmanis. Dużo mniej emocji było w spotkaniu grupy B. Stany Zjednoczone pewnie pokonały 8:0 Koreę Południową. Amerykanie prowadzą w tabeli.

Łotwa - Ukraina 3:2 (0:1, 0:0, 2:1, 1:0)
Stany Zjednoczone - Korea Południowa 8:0 (5:0, 2:0, 1:0)

Turniej kobiet

Wśród pań dwa wczorajsze mecze były jednostronne. Po dwóch porażkach po pierwsze zwycięstwo sięgnęły Słowaczki. Rozgromiły aż 10:1 Wielką Brytanię, która zamyka tabelę kobiecych rozgrywek i ma już małe szanse na awans. Po wygranej 5:1 z Czeszkami na prowadzenie w tabeli turnieju kobiet wyszły Kanadyjki.

Czechy - Kanada 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Wielka Brytania - Słowacja 1:10 (0:1, 0:4, 1:5)