Bobsleje - MŚJ: srebrny medal Boronia i Sosny
ibsf flickr

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 15.01.2023, 13:34

W sobotę i niedzielę w Winterbergu rozegrane zostały mistrzostwa świata juniorów i do lat 23 w bobslejach. Tradycyjnie na podium dominowali Niemcy, ale znalazło się na nim miejsce i dla polskiej dwójki. Aleksy Boroń i Seweryn Sosna zdobyli srebro w klasyfikacji do lat 23. Reprezentanci Polski zanotowali jeszcze kilka niezłych lokat.

Juniorskie zmagania w dwójkach kompletnie zdominowali Niemcy, którzy zajęli cztery czołowe miejsca. Złote medale wywalczyli Adam Ammour i Benedikt Hertel, którzy mieli najlepsze czasy w obu przejazdach. W tej klasyfikacji Aleksy Boroń i Seweryn Sosna zajęli ósme miejsce. Do triumfatorów stracili niespełna 2 sekundy. Radosław Sobczyk i Bartosz Sienkiewicz zajęli 13. miejsce ze stratą 3.71 sekundy. W odrębnej klasyfikacji do lat 23 złoto także dla Niemców, Laurina Zirna i Marvina Orthmana. Boron i Sosna stracili do nich 0.59 sekundy.

W sobotnich zmaganiach w monobobach najlepsza wśród juniorek okazała się Niemka Maureen Zimmer. Pozostałe miejsca na podium także dla reprezentantek Niemiec - Charlotte Candrix i Diany Filipszki. Dobrze zaprezentowała się Linda Weiszewski. Polka zajęła ósme miejsce ze stratą 2.02  do Zimmer. O jej możliwościach najlepiej świadczy fakt, ze w drugim ślizgu miała piąty czas. Julia Słupecka była 12. Do triumfatorki straciła 2.29 sekundy. W klasyfikacji do lat 23 złoto przypadło Charlotte Candrix.

W niedzielnych zmaganiach kobiecych dwójek w klasyfikacji juniorskiej cztery pierwsze miejsca zajęły osady niemieckie. Maureen Zimmer sięgnęła po drugi złoty medal wraz z Lauryn Siebert. Ich przewaga nad resztą stawki była ogromna - drugie Lena Boehmer i Leonie Kluwig straciły 0.85 sekundy, a Charlotte Cadrix i Cynthia Kwofie 0.92 sek. Polki nie startowały. W klasyfikacji do lat 23 złoto dla Cadrix (czwarty medal w Winterbergu!) i Kwofie.

W czwórkach Niemcy także zajęli cztery pierwsze miejsca. Zwyciężyła osada pilotowana przez Nico Semmlera przed czwórkami Adama Ammoura i Maximiliana Illmana. W klasyfikacji do lat 23 najlepszy był Niemiec Laurin Zern i jego czwórka. Polacy nie startowali.