Liga Mistrzów: Anwil przegrał z Niżny Nowogród

• Data publikacji: 17.10.2018, 19:53

Anwil Włocławek przegrał po raz pierwszy w koszykarskiej Lidze Mistrzów z Niżny Nowogród wynikiem 82:93. Włocławianie zajmują obecnie 3. miejsce w grupie.

Anwil Włocławek rozgrywki w Lidze Mistrzów rozpoczął najlepiej jak potrafił - od zwycięstwa z Ventspils, mimo że to raczej ich rywale byli wtedy faworytami. Po tym triumfie do meczu z Niżny Nowogród byli w oczach niektórych faworytami, jednak nie sprostali temu wyzwaniu.

Od pierwszej minuty ten mecz nie układał się mistrzom Polski. Już w pierwszej kwarcie przewaga przyjezdnych wynosiła 10 punktów. W drugiej części spotkania wyglądało to już lepiej, bo gospodarze rozpoczęli skromnie odrabianie strat. Warto zaznaczyć, że Anwil nie wykorzystał słabej dyspozycji Nowogrodu w drugiej kwarcie - przyjezdni przez niemal 5 minut zdobyli zaledwie 6 punktów, z tego powodu była szansa na odrobienie większej ilości oczek.

Trzecia kwarta to kolejna zaciekła walka, którą niestety Anwil przegrał jednym punktem. Gdy wydawało się, że włocławianie nie mają już szans na zwycięstwo, to mistrzowie Polski bardzo dobrze rozpoczęli czwartą kwartę, dochodząc do rywali na odległość jednego posiadania piłki. Chwilowa lepsza forma Anwilu nie przełożyła się na pozostałą część spotkania, a ostatnie 10 minut to właściwie kalka poprzednich kwart - po raz kolejny oba zespoły punktowały łeb w łeb. Niżny Nowogród zbudował jednak zbyt dużą przewagę na samym początku spotkania i gospodarze nie byli w stanie już tej straty odrobić.

Wśród gospodarzy na wyróżnienie zasłużył z pewnością Valerii Likhodei, który zdobył 28 punktów, grając na 82% skuteczności, trafiając 8/8 rzutów osobistych. Warto dodać, że Likhodei po połowie meczu miał skuteczność wynoszącą 100%! Poza nim na parkiecie wyróżnili się jeszcze Josip Sobin i Chase Simon, którzy punktowali na bardzo dobrej, ponad 50% skuteczności. Wśród Nizhny Nowogród nie było zdecydowanego lidera, punkty i asysty rozłożyły się na cały zespół. Viladimir Dragicevic zaliczył double-double zdobywając 13 punktów i zbierając 11 piłek.

Anwil Włocławek - Niżny Nowogród 82:93 (17:27; 19:18; 23:24; 23:24)

Anwil Włocławek: Likhodei 28, Simon 17, Sobin 14, Michalak 6, Zyskowski 5, Szewczyk 4, Łączyński 3, Kostrzewski 2, Parzeński 2, Mihailovic 1